Ruhunuza da düzenleyin

Ruhunuza da küçük bir harekat düzenleyin. Düşünce temizliği yapın, gereksiz fikirlerden uzaklaşın, küçük şeylerden mutlu olarak pozitif enerjiye yoğunlaşın.

Örgü örün! Ve, ritminizi düşürün
Şehir yaşamının temposunu nasıl yavaşlatabilirsiniz? Farklı hobiler edinmeyi deneyin. Yün örmek, tığ işi yapmak en popüler ev  hobilerinden. Örgünün sakinleştirici etkisini küçümsemeyin. İşe daldığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız, düşünceleriniz dağılır, üstelik hayata kısa bir mola vermiş olursunuz. Bu hobiyi terapi gibi düşünün; üstelik bir örgü kursuna yazılarak hem arkadaş da edinebilirsiniz.
Bilgisayardan uzaklaşın
Günün tamamını ekran karşısında geçirerek işi abartıyorsanız, bu olumsuzluk yaratabilir. Ekranda birçok sayfayı aynı anda açık  tutmayın ve her web sitesi için en fazla 5 dakika ayırın. Mesela www.mylittlefabric.com gibi yaratıcı bir siteyi inceledikten sonra  bilgisayarı kapatıp düşünmek için küçük bir yürüyüşe çıkın. Aklınıza bir fikir geldiğinde durun ve defterinize not edin…
Dört elementle sakinleşin
Endişeler, uğraşlar, koşuşturmalardan uzaklaşın. Bir mum ışığı, şömine ateşi, çiçeğin yeni değişmiş toprağı veya yeni pişmiş kekin havaya yayılan kokusu, sıcak bir duştan akan suyun sesi… Zaman kısıtlaması olmadan yaşadığınız küçük lükslerle kendiniz daha  huzurlu hissedin ve biraz daha şımarmak için parfümlü kişisel bakım ürünleri kullanın.
Abur cuburdan vazgeçin
Sağlıklı ve kaliteli yemek yemek enerjinizi yükseltir, vücudunuzu yeniler. Yiyecekleri mevsiminde tüketin. Yerel üretilen yiyecekler,  hemen her semt pazarında taze bulacağınız sebze ve meyveler alın. İmkanınız varsa artık tükenmekte olan yiyeceklerin lezzetini  tadarak kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Bunun için www.slowfoodanadolu. com veya www.fikirsahibidamaklar.org siteleriniz  ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraf: www.kartopu.com.tr

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL