Romantik kır evi stili

Zeynep-Serdar Bozkurt çiftinin evinde, beyaz bir fon üzerinde dans eden pastel tonlar, kuş figürleri ve çiçek desenleri karşılıyor bizi.

Salondaki mobilyaların çizimlerini ev sahibesi yapmış, uygulamayı ise My Stil Home’a yaptırmışlar.

 Zeynep-Serdar Bozkurt çifti bundan 2 yıl önce evlenmiş ve Sancaktepe Selective Evleri’nde yaşamaya başlamış. 130 metrekarelik daire 2 oda bir salondan oluşuyor. Yeni yapılmış bir site olduğu için çift evde bir tadilat yapmak  zorunda kalmamış. Mobilyaları beğenilerine göre kendileri çizip uygulamasını yaptırmışlar. Zeynep Hanım beyaz ve pastel renkler ile çiçek desenlerinden hoşlanıyor. Evini de bu tutkusuna bağlı kalarak country vintage tarzında  dekore etmiş: “Ben ve eşim koyu renklerden pek hoşlanmıyoruz bu nedenle dekorasyon da dinlendirici ama sıradan olmayan bir yaşam alanı yaratmaya çalıştık, bunu yaparken klasik, gösterişli ama göz yormayan mobilyalar kullanmayı tercih ettik. Evimizin her köşesinde pastel tonlarını, çiçek desenli objeleri ve kuş figürlerini kullandık bu da evimize her mevsim bahar havası katıyor. ”Çift dekorasyon sektöründe olduğu için evlerini döşerken kimseden yardım almamış. Evdeki tekstil ürünlerinin birçoğu kendi mağazalarından: “Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir tekstil ve  dekorasyon sektörü içerisinde olduğumuz için evimizi döşememiz kolay oldu diyebilirim.”

Çiçek desenlerinin yoğunluğu ile dikkat çektiği salonda, mobilyaların hepsi özel olarak yaptırılmış. Halılar Saray Halı’dan alınmış. Aksesuar ve tekstil ürünleri My Stil Home, English Home ve Ikea’dan.

Çalışma masasının üzerinde yer alan el işlemeleri ev sahibesine annesinin hediyesi. Kuş desenleri ve kuşlu aksesuarlar bu odanın vazgeçilmezleri arasında.

Zeynep Hanım günün yorgunluğunu pencere önünde düzenlediği bu köşede atıyor.

Yatak odası kelebeklerin hakimiyetinde… Yatak örtüsünde, aynada her yerde onlara rastlıyoruz. Romantizm rüzgarı yatak odasında da esmeye devam ediyor. Çiçekler, kuşlar, kelebekler burada pastel renklerle buluşuyor.

Mutfaktan çıkılan balkonda genç çift, kendileri için keyifli bir köşe oluşturmuş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR