Romantik bir masanın püf noktaları

Klasik ama hala en romantik alternatiflerden biri mum ışığında bir akşam yemeği. Sevdiğinizin en sevdiği yemeklerden oluşan bir menü eşliğinde evde güzel bir akşam için birkaç tüyoya ihtiyacınız olabilir.

– Menüyü belirleyin. Pratik ama lezzetli yemekler, tatlılar hazırlayın.
– Zemine beyaz bir örtü serin, üzerine de kırmızı güller ve kırmızı renkli, özellikle de kalp figürlü objeler yerleştirin.
– Kristal bardaklar hem zarafeti hem de şıklığı temsil eder. Mutlaka masanızda kristal objeler bulunsun.
– Çiçekler romantizmi artırır, ortama sıcaklık katar. Kırmızı, pembe güllerle ortamı güzelleştirin.
– Romantizmi doruklara çıkarmak için mumlardan ilham alın. Masaya eşit oranda koyacağınız beyaz veya kırmızı mumlar harika bir ambiyans oluşturmanızı sağlar.
– İster kendiniz yapın ister hazır alın, ancak romantik kırmızı renkli makaronlar, cupcake’ler, kurabiyeler, güller arasında çikolatalar ve kalp şeklinde bir pasta masada mutlaka olmalı.
– Yemeği sunarken fonda çalan müzikle romantizmi destekleyin.
– Birlikte çekilmiş fotoğraflarınızı arşivden çıkarıp bir kolaj yapın. Görünen bir yere koyun, mutlaka sevdiğinizin hoşuna gidecektir.
– Çok hoşlanacağı bir şeyi hediye etmeniz o günü unutulmaz kılabilir. Örneğin, sevdiğinizin ilgi alanına göre özel bir konsere bilet almak, haftalarca sıra beklenen bir restorana yer bulup ayırtmak, veya özel bir seyahat hediye etmek de emin olun o günü daha da özel kılabilir.
– Eğer bu günü dışarıda kutlamayı düşünüyorsanız, yine gideceğiniz mekanda da ilgili kişilerle görüşüp önceden masa için küçük rötuşlar yaptırabilirsiniz. Burada da kırmızı, fuşya balonlar, kırmızı güllerden oluşan şık çiçek aranjmanlarını tercih edebilirsiniz.