Romantik beyaz

Sarıyer’de beyazın pastel renklerle buluştuğu romantik bir evdeyiz. Şule Okçi, dekorasyonunu kendisinin yaptığı evde bir country stili hayal etmiş ve İngiliz kırsalındaki evler ilham kaynağı olmuş.

Evdeki birçok mobilya Bodrum’da bir marangoza özel olarak yaptırılmış. Masa ve büfe ise İkea’dan alınmış.

Şule-Bülent Okçi çifti, Sarıyer’deki evlerine 2014 yılının Mayıs ayında taşınmışlar. Büyük, bahçeli ve güvenlikli bir sitede olması bu evi tercih etmelerinde etkili olmuş. 500 metrekare büyüklüğündeki ev toplam 4 kattan oluşuyor. Alt katta salon ve mutfak bulunuyor. Salondan kış bahçesine ve bahçeye geçiliyor. Genç çift eve taşındıklarında bazı odaları değiştirerek geniş bir mutfak ve banyo sahibi olmuş. Onun dışında bir yenileme işlemi yapmamışlar. Şule Hanım, “Bir odayı banyo iki odamızı da büyük bir mutfak yaptık” diyor. Beyaz ve açık bej evin temel renkleri. Duvar kağıtları ve aksesuarlarda ise pastel ve canlı renkler tercih edilmiş. Pembe, yeşil ve mavinin her tonunu yer alıyor evde. Yatak odalarında ise dinlendirici bir ortam sağlamak için daha soft renkler seçilmiş. Evin üçüncü katında yatak odası, giyinme odası ve banyo yer alıyor. Yatak odasında soft renkler tercih edilmiş. Giyinme odası ise komple dolap ile döşenmiş, ayrıca cam kenarında bir sedir yapılarak keyifli bir oturma alanı  yaratılmış. Bu kattaki odalardan biri yenileme yapılırken banyoya ayrılmış. Aile Evin çatı katında ise evin minik oğlu Ege Cem’in odası ile bir misafir odası bulunuyor. Aile oğullarının yatak odasını dekore ederken geniş bir oyun alanı yayaratmak istemiş. Bu oda ayrıca evde renklerin en çok kullanıldığı oda.

Giyinme odasındaki dolaplar Bodrum’daki marangoza özel olarak yaptırılmış. Bu alanda camın önüne bir sedir-dolap yaptırılarak son derece keyifli ve davetkar bir oturma köşesi oluşturulmuş.

Misafir odasında da İngiliz kır evlerinin stili kendini gösteriyor. Yine soft renkler ağırlıkta. Bu odada bir de oturma bölümü bulunuyor.


Büyük ve rahat olması istendiğinden bir oda banyoya dönüştürülmüş. Burada hem duş, hem de ayaklı küvet yer alıyor. Küvet ile uyumlu olması için banyo dolapları özel olarak yaptırılmış. Girişte banyo akse
suarlarının konulması için raflı üniteler kullanılmış.

E
vin en büyük odası Ege Cem’e ayrılmış. Bu odada adeta bir oyun alanı yaratılmış. Odanın dekorasyonunda canlı renkler tercih edilmiş. Çocuk odasında ağırlıklı olarak İkea ürünleri kullanılmış. Oda oyuncaklarla keyifli ve eğlenceli bir alan haline getirilmiş.
Mutfağın bir duvarında mekanı farklılaştırmak için duvar kağıdı kullanılmış.
Evde duvar kağıtları dikkat çekiyor. Hepsi Laura Ashley’den alınmış. Çalışma masası Tepe Home’dan. Koltuklar ise özel olarak yaptırılmış. Mutfağın bir duvarında mekanı farklılaştırmak için duvar kağıdı kullanılmış.
HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR