Renkli salonda yeni yıla merhaba!

IKEA ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada, Ankara Mamak’ta Derya Ersözen’in salonunu çocuklarıyla birlikte kutlayacakları bir yılbaşı gecesine hazırladık.

Sizde IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Pelin Küçükarslan, ilk olarak Derya Ersözen ile görüştü. Ersözen çiftinin beklentisi, küçük kızları ile birlikte keyifli bir şekilde vakit geçirebilecekleri, rahatça otururken televizyon izleyebilecekleri, kitap okuyabilecekleri bir alana sahip olmaktı. Çocuklu yaşam önceliğini göz önüne alarak tasarlanan bu odanın duvarları ilk olarak Jotun tarafından açık mavi (NCS 1020 – R80B) ve koyu mavi (NCS 4550 – R80B) renklerine boyandı. Eskiden tekdüze renklerin hakim olduğu salon, daha canlı ve keyifli bir mekana dönüştü. İskandinav modern tarzında; sade ve fonksiyonel. Açık renk ahşap, cesur renkler ve ışığın bir araya gelmesi, aile için hem neşeli hem de yenilikçi bir atmosfer yarattı. Evin kızı İda’ya özel birçok alan oluşturuldu. Uzanma koltuğu da bulunan L şeklindeki kanepe, televizyon izlemek ve keyif yapmak için birebir. Neredeyse hiç kullanılmayan tekli koltukların yeri, bir okuma köşesi oldu.

Fotoğraflar soldan sağa
Kitap okuma köşesi Bu köşede küçük çocuklar da ebeveynlerine eşlik edebiliyor.
Fil minder
Çocukların beceri ve denge yetisini geliştirmeye yardımcı olan fil şeklindeki şişme minder, güvenlik için kendi başlarına açamayacakları bir fermuara sahip.
Yılbaşı ağacı Yemek bölümünde yılbaşı atmosferini sağlamak için ideal.

HAZIRLAYAN Günseli Büyüksağiş FOTOĞRAFLAR İbrahim Özbunar