Renklerin dili

En sevdiğiniz ve hep tercih ettiğiniz renklerin ne anlama geldiğini, kişiliğiniz hakkında önemli ipuçları verdiğini biliyor musunuz?

Bayrak kırmızısıEğlence severler
Eviniz parti için her zaman hazırdır! Hatta davetsiz gelen misafirler için bile! Kapınızın dışında bile mutlaka bir ‘Hoşgeldiniz’ paspası vardır. Ancak bu hazır olma durumunun her zaman samimi bir havası vardır.
İndigo, Okyanus mavisi – Nostalji düşkünleri
Evde olmazsa olmazların başında fotoğraf albümleri gelir. Konuklarını ağırlarken bu albümlerin kapağı bir kez de olsa açılır. Tıpkı çocuklara düşkün olan gruptakiler gibi evin her yeri seyahatlerden alınan hediyelik eşyalar, anılarını anlatan fotoğraflarla doludur. Böyle bir eve konuk olduğunuzda inceleyebileceğiniz pek çok detay vardır.
Pastel pembe – Zarafet benim işim
Bir evden ne mi bekliyorsunuz? Evinizin hakkında herkesin ne kadar şık ve güzel dediğini duymak istiyorsunuz, değil mi? Her zaman çok misafirperversinizdir. Pek tabii, bu misafirlerinizin evinizin ne kadar temiz olduğunu, kanepenizin ne kadar şık ve rahat olduğunu söylemesi çok hoşunuza gider.
Kar beyaz – Mükemmeliyetçi
Beyaz dekorasyonu severler mükemmeliyetçi kişiliklerdir ve düzen ile simetriyi çok severler. Her şey olması  gerektiği yerde ve derli topludur. Misafirperver kişilerdir. Misafirleri ne kadar rahat ederse onlar o kadar mutlu  olurlar. Ancak konukların böyle bir evi ziyaret ederken dikkatli olması gerekir. Beyaz kanepe ve halılar üzerinde dikkatli hareket etmek gerekir. Ayakkabılarınızı kapıda çıkarmayı ya da ayakkabılarınıza galoş geçirmeyi unutmayın!
Yeşil elma – Yemek evin kalbinde
Buzdolabı her daim dolup taşar. Her türlü yemek için malzemeler eksiksizdir. Mutfak masalarının üzerinde içi kurabiye dolu bir bisküvi kutusu mutlaka vardır. Mutfak bu evin kalbindedir. Ev sakinlerinin çoğu vakti mutfakta yemek yaparken konuklarını ağırlarken geçer. Bu sebeple ada mutfak, amerikan mutfak sık sık tercih ettikleri bir stildir.
Mor, ÇikolataBeni yalnız bırakır mısınız?
Kendi kendinize yeten bir yapınız var. Davetsiz misafirlerden pek hoşnut olduğunuz söylenemez. Komşuların isimlerini bile bilmiyor olabilirsiniz. Sizin için önemli olan kendi rahatınızdır.

Fotoğraf: Köşe kanepe ve puf, Evgör Mobilya.