Renklenin

Renklerin bir mekana karakter kattığını bilmeyenimiz yok. Tercih ettiğimiz renklere görebir mekanı canlandırmak, aydınlatmak ya da sakinleştirici bir etki yaratmak mümkün olabiliyor. O halde neden renklerden hala kaçıyorsunuz? Gelin yaşam alanlarınıza bahara yakışır renkler ekleyin. Yeşillenin, mavilenin, kısacası renklenin…

Yaşam alanlarınıza renk eklemeye karar verdiyseniz aynı odada farklı renklerle nasıl farklı bir ambiyans yaratılabileceğine dair örneklere göz atın. Aynı kanepe, sehpa ve lambanın renklerle oynanarak, farklı renk kombinasyonlarıyla nasıl şık, bohem, shabby chic ya da modern bir görünüme kavuşabileceğine bakın. Kendi odalarınız için ilham almayı da ihmal etmeyin.

Aynı oda, farklı renkler
– Limon sarısı ve kırmızının kombinasyonu enerji ve hayat katar. İlkbahar ve yaz ayları için harika bir seçenek olabilir. Aşkın sesini bu renkler size duyurabilir.
– Toprak tonları gibi sakinleştirici etkiye sahip renklerle çiçekli desenli ve farklı dokulu aksesuarlar kullanılarak mutlu ve samimi bir atmosfer yaratılabilir.

– Kırık beyaz ve morun kombinasyonu muhteşem bir etki yaratabilir. Tek başına kullanıldığında çok kuvvetli olan mor rengi farklı ton ve desenlerde kullanmak morun yoğunluğunu kırarak daha dengeli bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

– Sadece beyazla yapılan bir düzenleme renklerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.Alanı aydınlık ve ferah gösterse de beyaz alana mutlaka farklı renkler eklemek gerekiyor. Siyah ve grinin eklenmesiyle egzotik bir hava bile yaratılabilir.

– Beyaz, yeşil, sarı gibi renkler daha ferah bir alan hissi yaratarak mekanınızı daha geniş göstermenizi sağlayabilir. Kırmızı, mor ve bordo mekanınıza lüks bir görünüm katabilir. Kuşkusuz nötral bir fon üzerine farklı renklerin hoş birşekilde harmanlanması en mükemmel sonucu verecektir.
 

Sonuçta seçtiğiniz renk ne renk olursa olsun, sevdiğiniz ve odanızın havasına uyum sağlayacak bir renk olmasına, odanızda doğru ambiyansı yaratmasına özen gösterin.

Fotoğraflar: Inspiration for home