Renk, malzeme ve dokuyla ışıltılı romantizm

Romantik bir dekorasyonun değişmez rengi hangisi diye sorsak çoğumuz hiç kuşkusuz pembe deriz. Biz de öyle düşündük ve onu açık renk ahşap, gri ve beyazla kombinledik. Elbette işe biraz ışıltı katmayı da ihmal etmedik.

YILIN FAVORİSİ Kürklü ve bol tüylü yumuşak dokular romantik etkiyi pekiştiren detaylar… Söderhamn kanepe, PS 2017 lambader, Ikea. Deer kürk puf, Lorence Home. Metal çoklu sehpa, cam yan sehpa, kürk yastıklar, Tepe Home. Gri vazo, ev mumluk, pembe saksı, yapay çiçekler, mug, Paşabahçe. Şamdanlar, Karaca Home. Ahşap ev raf, tahta pano, Bonvagon. Pembe ve gri yastıklar, H&M Home. Pembe saksı, örgü geyik biblo, kaktüs, Mudo Concept. Creative halı, vivense.com. Duvar kağıdı, HannaHome.

ÇİÇEK KÖŞESİ Küçük de olsa bir sehpayı sadece vazolara ayırın ve burada ki gibi pembe, beyaz çiçeklerle süsleyin. Biraz farklılık için zarif etnik desenler ve bir miktar siyah ekleyebilirsiniz.

DİNGİN VE DENGELİ Pembenin açık tonları mekanda dengeli bir dinginlik hissi uyandırır. Evde çalışıyorsanız, alanı bu tonlarda dekore ederek konsantrasyonu artırmaya da yardımcı olursunuz.

Metal ayaklı meşe dresuar, Tepe Home. Lilliana sandalye, Mudo Concept. Pembe yastık, plastik kutu, Koçtaş. Aröd çalışma lambası, Burbik kulplu sehpa, Panorera duvar saati, Gestalta tahta biblo, metal askı boruları, gri havlu, Ikea. Gri tel sepet, pembe ve beyaz yüz havluları, gri vazo, şamdan, body spray, English Home. Saksıda orkide, Mudo Concept. Pembe banyo havlusu, kotto vazo, siyah mumluk, H&M Home. Pembe ve yeşil mini mumluklar, kotto siyah saksı, Paşabahçe. Creative Star halı, vivense.com. Zeyinyağlı yüzde 100 doğal sabun ve banyo köpükleri, morethansoap.com.

ROMANTİK GEOMETRİ Yatak odasında geometrik desenler fazla yorucu ve dikkat dağıtıcı olduğundan tercih edilmez. Ama renklerinizi pembe, beyaz ve gri kartelasından seçerek dilediğiniz geometriyi uygulayabilirsiniz. Kopardal/Luröy çift kişilik karyola, Svalnas çalışma masası kombinasyonu, Svalnas raf kombinasyonu, tepsi, kase ve tabak, Ikea. Örgü puflar, vivense.com. Ahşap mini takılık, dekoratif kasnak çerçeveler, pembe halı, saat, dantelli yastık kılıf, pembe kuşlu ve beyaz kelebekli tablo, English Home. Pembe çerçeve, güllü şifon yastık, pembe ve gri yastıklar, etnik kilim, H&M Home. Battaniyeli nevresim seti, pamuklu yatak örtüsü, Karaca Home. Ağaç dalı LED abajur, üçlü ev çerçeve, ev saat, pembe emaye demlik, Bonvagon. Ayak ısıtma terliği, örgü geyik biblo, içi polar pembe battaniye, Mudo Concept. Metal ayaklı sehpa, pembe kaplumbağa cam biblo, Tepe Home. Etnik desenli Merry puf, Lorence Home. Ascot Wallpaper Savoy serisi duvar kağıdı, HannaHome.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASİSTANI İBRAHİM GEZER