Renk kombinasyonları

Parlak orkide+Tatlı turuncu Baharı çağrıştıran renk ikilisine dingin renkler çok yakışıyor. Paletin soğuk renklerinden mint yeşilini bebek mavisi ile kullanırken, fonda beyaz seçerek romantizm ve saflığı hissettirin.
Frezya sarısı+Biber kırmızı Parlak renk ikilisi cazibeli ve neşeli bir atmosfer yaratırken bize yaz aylarının sıcaklığını çağrıştırıyor. Bu enerjik renk ikilisini gri gibi daha nötr bir tonla dengeleyin. Fonda yine beyaz hakim.
Kum beji+Açık nane yeşili Pantone’nin de gözde renkleri olan kum beji ve açık nane yeşili ikilisi fazla dingin ve yalın bir etki bırakır. Bunu kırmak için gri gibi doğal bir renk ekleyeceğiniz gibi koyu mavilerle kullanarak derinlik kazandırabilirsiniz.
Koyu mor+Lale moru Paletin sofistike rengi lale moru zarif, sade ve oldukça romantiktir. Her iki renk de eskitme altın tonlarıyla kullanıldığında fazlasıyla dikkat çekici ve mistik bir hava kazandırır. Gümüşi kombinlerse soğukluk hissi veriyor.
Dingin mavi+Güvercin grisi Mavi öyle muhteşem bir renk ki her mevsime kolayca adapte edebilirsiniz. Koyu gri, siyah ve beyazla kışlık; pastel tonlar ve ekru ile ilkbahar; sarı ve yeşil ile yazlık bir hava yaratırsınız.

Villeroy Boch

YILIN FAVORİSİ: ORKİDE MORU
Profesyonel renk standartları tedarikçisi Pantone’nin seçtiği 2014 yılının rengini fuşya, mor ve pembe  tonlarının bir araya gelmesiyle oluşan PANTONE 18-3224 parlak orkide moru… Teknoloji ve sanatsal açıdan  gelişimi ve sosyo-ekonomik koşullar doğrultusunda seçilen parlak orkide moru mekanları birleştirici özellik  taşıyor, özgüveni artırıyor, neşe ve canlılık veriyor. İç mekanlarda da farklılık yaratan renk zeytin yeşili, turkuaz, cam göbeği ve açık sarı tonlar ile kullanıldığında göz kamaştırıcı atmosferler yaratıyor. Ayrıca gri,  bej ve boz kahverengi de dahil olmak üzere nötr renklere de canlılık kazandırıyor. Cesur bir renk olan orkide moru, tüm renk paletlerine enerji vererek farklı bir öğe etkisi sunuyor.

Uyum sağlamaya yardımcı ve dengeyi temsil eden okaynus yeşili sofistike, çok yönlü ve huzurlu bir renk. Yeşilin doğallığı ile mavinin dinginliğini mükemmel bir şekilde birleştiren bu renk mekanlara derinlik ve dinginlik  sunuyor. Rengi pembe, toprak sarısı tonlarla kombinleyerek kullanabilirsiniz. İndigo tonlamalarla serin, dinamik, davetkar bir yaz hissi yaratmak mümkün.
Okyanus yeşili, Marshall.