Renk, desen ve dokularla mevsimin getirdiklerini kucaklayın

Son güncelleme:

Evimizde rahatlık ve sıcaklığı daha çok hissetmek istediğimiz bu aylarda, yakıcı baharat tonlarından derin yeşillere, ekose desenlerinden yapay kürklere mevsimin getirdiklerini kucaklıyoruz.

HER DEM EKOSE

Mekanda görsel karmaşa y aratabilen ekoseyi tek bir duvarın üçte ikisinde uygulayın ve alt kısmını olabildiğince açık renkte boyayın. – Ürünler, mindtheg.com

Modadan dekorasyona her dem moda ekoseler bu sonbahar çikolata kahve, kotto kırmızı ve ekru ile dengelenen natüralist renk paletiyle karşımızda. Deseni rustik stilin kırsal yaşamdan esinlenen eskitme yüzeyli ahşap mobilyalar, örgü örtüler, minderler ve hatta duvar kağıtları ile tamamlayın.

DESEN HARMANLARI

Güneşin erken batmaya başladığı yılın bu zamanı aydınlatmalar başrole oturuyor. Masa üzerinde iki, üç sarkıt stili desteklerken yemek için rahat bir ortam hazırlar. – Ürünler, mindtheg.com

Yılın göze çarpan eğilimlerinden biri de koyu zeminde bol renkli çiçekler. Bunu dengelemek içinse İngiliz kır evi stilinin vazgeçilmezi beyaz bir büfe, yemek odasını ferahlatan bir etki yaratırken oldukça iştah açıcı da olabilir.

RENK ÇARPIŞMALARI

Yanık portakal ve kotto rengi cam vazolar, sürahiler, başucu ışıkları pratik ve hızlı bir sonbahar hissi verir. – Ürünler, furniturechoice.co.uk

Kasım deyince ilk akla gelen sıcak atmosferlere imza atan yoğunluğu yüksek, yakıcı renkler. Sonbahardan kışa geçişte yanık bakır tonlarını, portakal turuncularını tercih edin ve görünümü eğlenceli kılmak için safir ve zümrüt tonlarında kontrastlar oluşturun.

ZENGİN MAKSIMALIZM

Vahşi, organik ve tropik desenler, orman yeşilleri, yuvarlak hatlar… Hepsi mevsimin olmazsa olmazlarından. – Historie Naturelles serisi duvar kağıtları ve kumaşlar, Designers Guild.

Postmodern mimar Robert Venturi’nin dediği gibi sadelik bazen monotonluk algısı yaratır. Buna tezat olan, daha fazla daha iyidir fikrini savunan maksimalizm bu yıl çok moda. Renk, desen ve dokuyu bolca kullanan bu akımda tropik çiçekler, şakayık, okaliptüs, kuş desenlerini mevsime adapte ederek koyu zeminde kullanın.

SAMİMİ DOĞALLIK

Rahat bir puf ile kullanışlı bir sehpa arasında mı kaldınız? Üzerlerine kış kokulu mumlarla dolu hasır bir tepsi yerleştirin yeter. – Ürünler, dunelm.com

Mevsime ait tekstürlerin hepsini bir arada kullanmak sonbahar dekorasyonunun kilit noktası. Bunu kanepeye yumuşacık yastık öbekleri yerleştirerek, ister yatağa battaniyeleri üst üste sererek ya da tüm evi portakal kabukları ve tarçın kokuları ile sararak yapın yeter ki sıcak, samimi ve davetkar bir atmosfer tasarlayın.

Aralık ayında ne ekilir? Çiçek, sebze ve meyveler