Rengarenk bir yaşam

Pastel renklerin ağırlıkta olduğu Ataşehir’deki bu evde bir çok eşya ev sahibesi Gözde Göyük Balık’ın imzasını taşıyor.

Koltuk takımı İder Mobilya’dan alınmış. Yemek masası ve sandalyeler ise Koçtaş’tan.

İstanbul Ataşehir’de Gözde Göyük Balık’ın eşi ve oğlu Rüzgar ile paylaştığı evindeyiz. 2 oda bir salondan oluşan 110 metrekarelik bu ev, sahibinin renkli dünyasını yansıtıyor. Evdeki birçok eşyada Gözde Hanım’ın imzası var. Çift yaklaşık 15 yıl önce bu eve taşınmış. İlk taşındıklarında sıfır bir daire olduğu için hiçbir şey yaptırmaya ihtiyaç duymamışlar. Zaman içerisinde Gözde Hanım renklerle oynayarak evi değiştirmiş: “Evimde shabby chic, vintage ve country tarzları birleştirerek uyguladım. Pastel renkleri kullandım. Bu renklerin yaydığı enerjinin yüksek ve pozitif olduğunu düşünüyorum.

“Evin dekorasyonunu yaparken kimseden yardım almayan Gözde Hanım: “Açıkçası kendi yaratıcılığımı konuşturduğumu söylesem yanlış olmaz herhalde. Evimin her köşesinde kendi el emeklerim var. Evi döşerken kendim karar verdim ve uyguladım. Eşim de dahil olmak üzere fikir verenim olmadı, istemedim de galiba” diyor.

Salon bu evin en renkli köşesi. Önceden böyle değilmiş, ancak Gözde Hanım işten ayrılıp “ev kadınlığına terfi ettikten” sonra her gün daha da bir renklenir olmuş. Zamanının çoğunu geçirdiği mutfağa da renkleri yansıtmış: “Mutfağımda kendi yaşam alanıma oluşturmaya çalıştım. Onun farklı ve sempatik olması tek isteğimdi, sanırım başardım. Yeşil rafım ve cupcake’li erzak dolabımı yapmak oldukça keyifli oldu.”

Salonun duvarlarındaki birçok objeyi Gözde Hanım tasarlayıp yapmış. Bu aksesuarlarda da yine pastel renkler ön planda. Duvardaki ahşap kasa da bu aksesuarlardan biri.

Mutfak masası ve sandalyeler Koçtaş’tan alınmış. Ev sahibi bunları daha sonra lila renge boyamış.

Yatak odası evin en sade odası. Bu odada kahverengi mobilyalar tercih edilmiş. Pembe tutkusu yatakbaşına yapıştırılan pembe folyo da kendine yer bulmuş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR