Rahat bir uyku için

Serin, rahat ve ferah bir uykunun tadına doyum olmaz. Öyleyse tekstilden renk seçimine odanıza taze bir hava kazandırmaya geç kalmayın.

Uyku… Vücudumuzun ve ruhumuzun dinlendiği bu eylemi mevsime adapte etmek olur mu demeyin. Kışın nasıl kalın tekstillere, koyu renklere sarılıyorsak, yazın da hafif kumaşlara ve parlak açık tonlara başvurup yatak odasında yaz uykusu keyfi yaşayabilirsiniz.

3 Adımda Uyku Stilinizi Keşfedin
Günün yorgunluğundan sıyrılıp deşarj olduğumuz yer yatak odasında önceliğiniz konfor olsun. Bunun için pek çok yöntem olsa da fiziksel ve ruhsal yönden huzurlu hissedeceğiniz bir atmosfer yaratmak için bu üç öneriye göz atın:

Öneri 1: Günlük konfor
Konforu, iki yorganı aynı anda kullanarak sağlayın. Bu eşlerden birinin daha sıcak veya daha soğuk uyku eğilimi gösterdiği ve farklı bir yorgan kalınlığı tercih ettiği durumlarda mükemmel bir seçenek. Yatak tekstillerinde yüzde 100 nefes alan pamuklu kumaşlar tercih edin. Renkleriniz içinse aynı paletin farklı tonlarını kullanın ve bunu az desenli tekstillerle destekleyerek dingin ruhu bozmayın. Yatak seçiminizi vücudu her noktada destekleyen paket yay sisteminden yana yapın ve bir alezle konforu pekiştirin. Karyolanız ise mutlaka ekstra depolama alanı olan çekmeceli ya da bazalı bir model olsun.

Öneri 2: Evde otel konforu
Lüksü seviyorsanız ihtişamlı bir otel odası havası sizin için ideal seçim. Yüksek bir şilte tercih edin ve ekstra yumuşaklık hissi için üzerini kalın kapitone bir alezle destekleyin. Lastikli çarşaf yerine düz kullanın, battal boy nevresim takımı seçin ve ilave bir nevresimi de ayak ucuna katlayarak serin. Yorganınız mutlaka ekstra kabarık ve yumuşak olsun. Çünkü asıl konfor yorgan ve nevresim kalitesinde gizlidir. Bu yüzden yataktan kalmak istemeyeceğiniz bir etki bırakması için nevresimde Percale pamuk tercih edin.

Öneri 3: Az çoktur konforu
Dağınık olmayan sade bir atmosfer sizin için mükemmel konforun kilit noktasıysa “az çoktur” felsefesini benimseyin. İnce bir şilte tercih edin. Lastikli çarşaf, düz çarşaf ve yalın bir nevresim seti çoğu zaman yeterlidir. Düz çarşafı yorganın üstüne katlayarak yatakta net bir çizgi oluşturun. Bu yatağa modern bir görünüş kazandırır. Olabildiğince sade desenli, açık renk tekstillerle atmosferi ferahlatın.

Duchess yatak, Yataş.

Güne stressiz başlamak için 5 öneri
Tam zamanlı çalışan biriyseniz güne stressiz başlamak zor gelse de imkansız değil. Hele de belli bir rutine bağlayarak her akşam tekrarlandığında… Güne mutlu ve dingin uyanmak için beş adım:

1. Giysilere erken seçim: Bir sonraki gün giyeceklerinizi bir gece önceden seçerek her sabah paniksiz uyanabilir, alacakaranlıkta ne giyeceğiniz stresini yaşamaz, on defa fikir değiştirmezsiniz. Ayrıca evin uyuyan sakinlerini dolap ve kapı sesleriyle uyandırmamış olursunuz.

2. Öğlen yemeği kararı: Her öğlen yemek stresi yaşıyorsanız bu sabahınızı da etkiler. Bu işi de akşamdan halledin. Böylece sabah uykunuzdan ya da kahvaltı saatinizden çalmazsınız. Uzmanlar güne zinde başlamak için bir bardak, zencefilli ılık su öneriyor.

3. Işık ve müzik: Güne pencereden yayılan hafif bir gün ışığı eşliğinde tatlı bir melodiyle başlamanın keyfi tüm gün sürer. Bu yüzden hafif ışık yayarak çalan bir saat edinin ve sabah doğal olarak uyanın. Eğer yüksek tonlu bir çalar saatiniz varsa plastik bir kabın içine koyun.

4. Duş al ve fırçala: Her sabah duş rutininiz varsa bu sırada dişlerinizi de fırçalayabilirsiniz? Böylece yatakta biraz daha fazla zaman geçirebilir, güne huzurlu başlayabilirsiniz; denemeye değer!

5. Hazırsanız çıkalım mı? Her sabah anahtarlarımı unuttum, paniği yaşamak yerine kapının hemen yanına günlük kullanımlarınız için bolca askı kancası asın. Çantanıza hafif bir atıştırmalık atın, telefonunuzu enerjinizi yükseltecek bir müziğe ayarlayın ve rahatça yola çıkın.

Nevresim takımı, Karaca Home.
Nevresim,H&M Home.
Bamboo nevresim takımı, Taç.

En taze renk ikilisi: Deniz mavileri ve turuncu yatak odasında enerjiyi yükselten, tazelik hissi veren renk ikilisi. İster tekstilde kullanın ya da eski komodini parlak turuncuya boyayın.

Beyazlara sarılmak: Tercihiniz dingin ve yalın bir atmosferse beyazı baz alın. Üzerini doğal toprak tonları, ham ketenlerle süsleyin. Biraz ışıltı katmak için aydınlatma ve aksesuar seçimleriniz metalik yüzeyli olsun. Ama fazla erkeksi derseniz cam vazolarda ince çiçek dalları ve biraz yeşillik denge sağlar.

Bir demet yaz çiçeği: İrili ufaklı çiçek desenleri romantik ve botanik etkiyi pekiştirir. Bunu biraz ahşap doku, biraz eskitme yüzey ve bolca pembeyle destekleyerek yumuşak ton geçişleri yakalayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En eğlenceli oda bu oda

Oda oda aydınlatın