Raflar için 3 fikir

Gün geçtikçe kalabalıklaşan raflarınızı gözden geçirmeye ne dersiniz? Raflarınızı gözden geçirirken bir takım düzenlemeler ya da eklemeler yaparak raflarınıza stil de katabilirsiniz.

Kişisel raflar
Aile üyelerinin her birine ait rafları belirtmek için raflar üzerine isim etiketleri yapıştırabilirsiniz. Böylece herkes kendi rafını kendi stiline ve kişiliğine göre düzenleyebilir. Eşyaların birbirine karışması da önlenmiş olur.

‘Kendin yap’ raflar
Yeteri kadar rafınız yoksa kullanmadığınız ya da eskiyen eşyalarınızı değerlendirerek ilginç raf tasarımları yapabilirsiniz. Örneğin farklı boyuttaki bankları üst üste koyarak raflar yapabilir; eski kitaplar, sulama tenekeleri gibi rustik aksesuar koleksiyonlarınızı bu raflarda sergileyebilirsiniz.


Renk şelalesi

Özellikle kitaplıklarla uygulayabileceğiniz bu stille yaşam alanlarınıza görsel açıdan farklı bir hava katabilirsiniz. Gökkuşağı efektine sadık kalarak kitaplarınızı dizebilir, raflarınızda renk dalgası yaratabilirsiniz. Eğer eksik renkleriniz varsa kitapçılardan renklere göre kitap alarak eksikleri tamamlayabilir, okunacak kitaplarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz. 

Fotoğraflar: Midwest  Living

Sonraki
Size özel