Puf alırken

Kanepe, koltuk ya da karyolanın tamamlayıcısı puflar hem birer depolama ünitesi, hem de sehpa olarak çok kullanışlılar. İşte puf alırken düşünmeniz gereken birkaç detay…

– Pufların en güzel tarafı yan sehpa gibi de kullanılabiliyor oluşları. Kanepe ya da koltuğunuzla aynı yükseklikte ya da bir 10 cm  daha alçak olanları özellikle çok kullanışlı olabilir. Üzerine bir tepsi koyarsanız kahve fincanı ya da bardak gibi dökülme riski olan  şeyleri de sabitleyebilirsiniz. Tepsi kenarlarının puf ile aynı ebatlarda olmamasına özen gösterin ki yan tarafında ayaklarınızı uzatacak kadar yer kalabilsin.

– Pufları çoğu kez ayaklarımızı uzatmak için kullandığımızdan döşemelik olarak seçilen kumaşın sağlam olması önemli bir nokta.  Kılıfı çıkabilen ya da leke tutmayan kumaşlar iyi bir tercih olabilir.

– Eğer küçük bir eviniz varsa depolama seçenekli bir puf edinebilirsiniz. Böylelikle her anlamda işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz.

– Puflar sadece oturma odasına ait bir mobilya değildir. Antre, yatak odası, çocukların odasında da pekala kullanılabilir. Yatak  ucuna ince uzun hemen hemen yatağın ebatlarıyla aynı olan bir model tercih edebilirsiniz. Ayrıca depolamalı seçenekleriyle yatak  örtüsü gibi yatak odasındaki fazlalıkları da saklayabileceğiniz bir alan oluşturmuş olabilirsiniz. Benzer şekilde antrede bank yerine sandıklı puflarla da işlevsel bir alan oluşturmanız mümkün olabilir.