Pratik ve akılcı fikirlerle evler yaza hazır!

Yaz dekorasyonu

Bir evin dekorasyonu mevsime göre değişir mi? Aslında evet; bizler her mevsim nasıl kabuk değiştiriyorsak artık yaşam alanları da dönüşüyor, mevsimlere adapte oluyor. Ancak bunu yaparken önceliğiniz imkanlarınızı belirlemek ve pratiklik olsun.

TABLOSAL HAREKAT Kanepenin arka duvarına asılan basit bir resim, renkli bir tablo ile değişimi yakalayabilirsiniz. Kışın çerçevenizde tarçın tonları ve kar; yazın turuncu, sarı, mavi ve deniz manzarası olsun.

Koppang resimli çerçeve seti, Ikea.

ÇİÇEK YARDIMI Bahardan yeni çıktık ama yaz aylarında da çok renkli tropik çiçeklerle küçük aranjmanlar yapmak o kadar zor değil. Üstelik hesaplı ve keyifli bir uğraş.

ÇOCUK İŞİ! Geniş bir balkon duvarınız varsa oturduğunuzda boş kalmasın diye çocuğunuzun sanat eserlerini rengarenk çerçevelere asarak dekoratif kılabilir ve onu da mutlu edebilirsiniz.

DİKİN, KULLANIN Geçen yazdan kalan ama leke olan bahçe örtünüzün lekeli kısmlarını kesip atın. Kalan parçalarla runner ya da dekoratif peçeteler dikebilirsiniz.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜN Reçel, turşu kavanozlarını kumaş ya da el işi kağıdı ile sarın, üzerlerine birer fiyok yapıştırın ve mutfakta gereç kabı, odada vazo olarak değerlendirin.

DUVARLARA DOKUNUN Geçen yıl duvarları beyaza boyattınız ama şimdi sıkıldınız. Yuvarlak kutuları şablon yapın ve duvara daireler çizin. Sonra hepsini farklı renkte boyayın.

 

BİR DUVAR, BİR RENK Herkes evini yaz aylarında boyatır. Siz biraz erken davranın ve sadece tek bir duvarla atmosferi yenileyin. Sezonun favori renklerinden mint yeşili yazlık bir hava yaratırken, odanızı da tazeler.

Yatsan.

100% NATURALİST Doğayı yok etsek de o bize sırt çevirmiyor. Naturalist bir kimliğiniz varsa ham tahtalardan panolar, paravanlar yapıp üzerini süslemek çok zevkli bir DIY, hem de çok hesaplı bir seçenek.

avievidaperfumada.com.br

RENKLENDİR ODAYI Tüm evi yenilemek fazla mı maliyetli? O zaman sadece kişisel alanlarınızı adapte edin. Mesela okuma koltuğunuza kırmızı çizgili, çiçekli bir kılıf geçirin.

Bu tarz bir berjer için çiçekli ya da çizgili koton kılıflar, ortuevi.com

PÜSKÜL VE PONPON Küçük abajurların üst, alt ya da her iki kenarına renkli ponpon ve püsküller yapıştırın.

PANTOLON ASKISI MI? Sadece pantolon değil etek askısına da tatil resimlerini, anı kartlarını klipsleyerek duvarları süsleyin.

PENCERE ÖNÜ BAHÇESİ Aldığınız şeffaf plastik yiyecek, içecek kaplarını atmak yerine içlerine sukulent, çiçek ve kaktüsler ekerek pencere önünü bahçeye dönüştürün.