pet şişeden neler yapılabilir
pet şişeden neler yapılabilir

Pet şişeden neler yapılabilir? 7 farklı değerlendirme fikri

Son güncelleme:

Pet şişeden yapabileceğiniz pek çok şey var. Saksıdan kalemliğe, depolamadan organik tarıma kadar 7 farklı pet şişe değerlendirme fikrini bir araya getirdik.

İşte “Pet şişeden neler yapılabilir?” sorusu için birbirinden farklı 7 kendin yap fikri…

PET ŞİŞEDEN SAKSILAR

Pet şişelerin iki tarafına da aşağıdaki görseldeki gibi delikler açıp ip geçirin. Şişeleri sabitlemek için ipe düğümler atın. Aynı şeyi tüm şişeler için tekrar edin. Daha sonra astığınız şişelerin içini toprakla doldurarak istediğiniz çiçekleri dikin. İşte marjinal bir çiçek alanı…

PET ŞİŞEDEN KUŞ YEMLİĞİ

Pet şişelerinizi, balkonunuzda ya da bahçenizde kuş yemliği olarak değerlendirebilirsiniz. Hem sevimli dostlarımızın beslenmesine yardımcı olmuş, hem de pet şişeyi güzel bir şey için dönüştürmüş olursunuz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi pet şişeyi kesip duvara ya da ağaca sabitlemek…

PET ŞİŞE İLE DEPOLAMA

Pet şişeler çok iyi depolama alanları olabilirler. Elinizin sığabileceği kadar geniş bir delik açarak malzemelerinizi bu şişelere doldurabilirsiniz. Şeffaf olursa görmeniz de kolay olacaktır.

PET ŞİŞEDEN DEKORATİF SAKSI

Pet şişeler çok iyi birer dekoratif saksı olabilir. Aşağıdaki gibi kestiğiniz bir pet şişeyi istediğiniz renklere boyayarak bitkilerinizin yeni saksılarını hazırlamış olacaksınız.

BAKLİYAT DEPOSU

Bakliyatlar paketlerinde kaldıklarında dolabınızda düzensiz bir görüntü oluşturur. Pet şişeler ise bakliyatları düzenli bir şekilde depolamak için oldukça uygun. İstediğiniz tüm malzemeleri pet şişelere doldurarak dolabınıza yerleştirebilirsiniz.

Minimalist Anne Hayatı

PET ŞİŞE İLE ORGANİK TARIM

Büyük bir plastik bidon organik tarım yapmanıza da yardımcı olur. Bidonun çevresine aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi delikler açıp, bu alanlara kuru soğanları dikerseniz, bir süre sonra yeşil soğanlar toplanmaya hazır hale gelecektir.

PET ŞİŞEDEN SEVİMLİ KALEM KUTUSU

Pet şişenizi istediğiniz yerden kesin ve ayrı ayrı kumaşla kaplayın. ikisini birleştirmek istediğiniz noktaya fermuar dikerek sevimli bir kalem kutusu elde edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B9d82eAJ3fy/

Kuru dallarla ev dekorasyonu fikirleri: 10 farklı örnek

Boyalı taş süslemeleri ile evinizi süsleyin

https://www.evimdergisi.com.tr/boyali-tas-suslemeleri-ile-evinizi-susleyin/