Perdeyle bölünen bir salon

Perdeyi salonun tam ortasında görmeye pek alışık değiliz. Ama biz küçük salonda oturma ve çalışma alanlarını bakın nasıl böldük; hem de bir perdeyle…

Açık
Pencere önüne yerleştirdiğiniz çalışma masası günışığından maksimum şekilde faydalanarak sizi işe, çocuğunuzu ödev yapmaya motive ediyor. Evde yalnızken perdeleri iki yanda toplayarak hem salonun ışık almasını sağlayın, hem de gerekli eşyalar ve kitaplar içinraflara erişimi kolaylaştırın.
Duvarın oturma alanı ve çalışma köşesi arasındaki bölümüne asacağınız açık raf üniteleri çerçeve, çiçek ve  biblolar; atmosferi dekoratif olarak desteklerken, çalışma esnasında işinize yarayan kitap ve dosyalar için de iyi bir depolama alanı oluşturur.

Kapalı
Çalışma sırasında etrafa dağılmış dosyalar, evraklar veya çocukların ödev hazırlarken yayılan kitapları ve ıvır zıvırlar çirkin bir görüntü yaratır. Ama bu alanı sürekli düzende tutma gibi bir seçeneğiniz de yok. Misafirler ya da siz bile kimi zaman bu görüntüden rahatsız olabilirsiniz. O zaman yapacağınız tek şey perdelerinizi kapalı tutmak.
Salonda oluşturacağınız çalışma köşesinde büyük ebatlı kitaplık ve depolama üniteleri zaten dar olan mekanı iyice daraltacağından bu alanda çıkarılabilir raflar ve mobil sehpalar gibi küçük ölçülerde ve pratik ürünler tercih edin.

İstanbul kanepe, www.evgor.com. Deri koltuk, ahşap ayaklı sehpa, renkli muglar, renkli mumluklar, Tepe Home. Sehpa, Ora sarkıtlar, www.evidea.com. Sanella perde, Varde raf, Ribba çerçeve, Ikea. Zikzak işli yastık ve kırmızı kadife yastık, Boyner Evde. Saat, cam vazo, saksıda kaktüsler, Mudo Concept. Renkli yün battaniye, çiçek mum, Zara Home. Metamorphose parchwork halı, www.gobbis.com.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI BÜŞRA SARI