Perdeye rustik dokunuş

Perdeye rustik bir dokunuşla şık bir görünüm elde etmeniz mümkün. Peki hangi tarz seçilmeli? Evim Dergisi 1 Aralık 2014 arşivinden…

Tavanda korniş kullanmaktan hoşlanmıyorum ya da stor kullanmayı pratik bulmuyorum diyorsanız sizin için en uygun çözüm rustik perde olabilir.

Rustik perdelerde taşıyıcı çubuklar duvar veya tavana özel ayaklarıyla monte ediliyor. Ayrıca korniş sistemine uygulanabilen perde modellerinin pek çoğu, rustikli perde olarak da uygulanabiliyor.

Farklı malzeme seçenekleri bulunan askı çubuklar üzerine halkalar, metal mandallar ya da kurdele yardımı ile asacağınız perdenizi dilediğiniz zaman kolayca değiştirmeniz de mümkün.

Rustik perdeleri klasik döşenmiş bir mekanda da rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

SEÇENEKLERİNİZ NELER?

Eğer farklı tarzda bir perde çözümü kullanıyorsanız perdenizi rustiğe döndürmek sizin için ekstra bir maliyet yaratacaktır. Minimum maliyet için biraz araştırma yaparak şık kumaş seçenekleri ve donanım sistemine ulaşabilirsiniz.

Rustik perdede askı çubuk olarak ahşap ya da metal seçimi yapabilirsiniz. Ahşapda odanızın dekorasyonuna göre askı çubuğun ağacına karar vermeniz gerekir; çam, meşe, ceviz, ladin ya da kayın. Metal rustikler ise sarı pirinç, krom ve bronz renklerde oluyor. Odanızın dekorasyonuna göre rustik çubuk seçiminizi yapın.

Doğal ton ve dokudaki kumaş perdeler mekana sıcak bir hava katar. Yatak odasında yarı şeffaf bir kumaş seçerseniz perdeyi çektiğinizde ışığın içeriye süzülmesini sağlayabilirsiniz.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

PERDE SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER – RUSTİK Mİ KORNİŞ Mİ?

https://www.evimdergisi.com.tr/perde-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-rustik-mi-kornis-mi/