Pendik Kurtköy’de dekoratif bir ev: “Bu eve ruhumu kattım”

Kurtköy’deki bu evin her santiminde İnstagram’da @YARUZE_ olarak tanıdığımız ev sahibesi Gönül Serim Öğüt’ün el emeği göz nuru ürünleri keyifle sergileniyor.

KURTKÖY’DE DUBLEKS APARTMAN DAİRESİ

Kurtköy’de dubleks bir apartman dairesindeyiz. Sahibi, Instagram’da @YARUZE_ olarak tanıdığımız ev sahibesi Gönül Serim Öğüt’ün dokunuşları ile sıcacık bir yuva haline dönüşen bu evde beş kişilik Öğüt Ailesi yaşıyor.

Toplam 235 metrekarelik daire 4 oda ve 2 salondan oluşuyor. Sahipleri evi kiraladıklarında iyi durumda olduğu için herhangi bir tadilat ya da yenileme yapmamışlar. Evin alt katında salon, yatak odası, giyinme odası, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu ve küçük bir tuvalet, üst katında ise 2 yatak odası, banyo ve birde terasa açılan bir salon bulunuyor.

“HOBİLERİM İÇİN GENİŞ ALANA SAHİP OLABİLECEKTİM”

Gönül Hanım bu evi tercih etme nedenlerini şöyle anlatıyor: “Oldukça geniş ve çok iyi güneş alan bir salon ve kullanışlı odalara sahip oluşu, kalabalık bir aile olarak ihtiyaçlarımızı karşılayacağı için öncelikle beni çok cezbetti. Üstelik çok sevdiğim hobilerim için geniş bir alan yaratabilecek bir fırsata da sahip olacağım için hiç tereddüt etmeden bu eve taşınmak istedim.”

Ev sahipleri için dekorasyonda rahatlık ön planda olmuş mekanı döşerken dinamik ve yaşayan bir ev olmasına özen göstermişler. Evin genelinde açık ve ferah renkler tercih edilmiş. Mekana aksesuarlar ile renk katılmış. İskandinav tarzını çok seven Gönül Hanım, ruhunu evine taşırken bu stilden de etkilenmiş: “Geniş alanlar, net çizgiler ve minimalist bir anlayışla döşenmiş olan İskandinav evleri favorim ve ilham kaynağım diyebilirim, ama bu eve kendimden izler de katmaya çalıştım.”

SALONDA RAHATLIK VE KONFOR ÖN PLANDA

Salonda rahatlık ve konfor ön planda tutulmuş. Koltuklar İder Mobilya, orta sehpa ve halı Ikea’dan. Üzerindeki kırlentleri Gönül Hanım örmüş.

Keyif köşesi ev sahibinin en sevdiği yer. Bu sallanan sandalye onun için oldukça özel.

MUTFAK

Mutfak dolabı ev sahiplerinin eski evinde bir salon mobilyasıymış. Bu evde boyanarak mutfakta kullanılmış.

Çocuk odasındaki yataklar ekstra depolama alanı sağlamak için bazalı tercih edilmiş. Raf ünitesi Ikea, puf @lorencehome.

KIZ ODASI

Kız odasındaki eşyaların çoğu Ikea’dan alınmış. Odada beyaz pembe ile buluşmuş. Yastıklar Gönül Hanım tarafından yapılmış. Kapıdaki süs pano @semmertasarim’a ait.

YEMEK BÖLÜMÜ

Yemek bölümünde yine beyazın hakimiyeti söz konusu. Bu alana mavi aksesuarlar ile renk katılmış.

HOBİ ODASI

“Bu odada vakit geçirmeyi çok seviyorum. Örgü örmek benim için terapiden öte, nefes almak gibi birşey. Renklerle oynamak, emek vermek, ortaya güzel bir şeyler çıkarmak, karşına alıp yarattığın güzelliğe şahit olmak, yaptıklarının başkaları tarafından da beğenilmesi, başka başka evlerde birilerini mutlu etmesi muazzam bir duygu. Üretirken ilham verip motive eden bir mekan olması çok önemli, böyle sıcak ve mütevazi bir ortam yarattığım ve orada vakit geçirdiğim için çok mutlu oluyorum.”

HAZIRLAYAN: GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ
FOTOĞRAFLAR: IBRAHIM ÖZBUNAR
Evim Dergisi 2017