Pembe düşler diyarında

Meraklı Ailesinin Ataşehir’deki evi, genç çiftin romantik kişiliklerini yansıtan detaylarla dolu. Pembenin farklı tonlarını her köşesinde taşıyan bu ev aynı zamanda klasik bir güzelliğe sahip.

1.5 yıllık evli genç bir çiftin evindeyiz. Yeni evli çift romantizmlerini evlerinin her odasına taşımış. Bunda evin sahibesi Begüm Turan Meraklı’nın katkısı büyük. Aldığı moda eğitimini ev modasına yönlendirerek evinin her  detayıyla bizzat ilgilenmiş. Dinlendirici ama sıradan olmayan bir yaşam alanı yaratmaya çalışmış. Bunu yaparken  de klasik, gösterişli ama göz yormayan mobilyaları kullanmayı tercih etmiş. Hatta bazı mobilyaları kendi  tasarlamış. Üç oda bir salondan oluşan evin tüm mekanlarında pastel renkler kullanılmış. Gül kurusundan pastel  pembeye kadar bu rengin her tonuna rastlayabiliyorsunuz evde. Romantik aksesuarlar ise yaşam alanlarının tamamlayıcıları olarak gösteriyor kendilerini.

Keyif odası
Genç çift kendileri için bir de keyif odası düzenlemişler. Özellikle yalnızken kullanılan bu mekanda kitap okuyup, çay içiyor, dinleniyorlar. O yüzden rahat oturma üniteleri tercih edilmiş. Koltuklar Furnist Mobilya’dan alınmış. Duvarları ise Venedik maskeleri süslüyor.

Begüm’in Mutfağı!
Evin en canlı yerlerinden biri mutfağı. Adeta bir oyun evi. Aksesuarlar ve mutfak eşyaları Esra Öngelen, www.madebybushra.com, Minessee Home, Peri Home, Tatlı1Telaş gibi özel üretim yapan yerlerden alınmış.

Özel tasarım
Yatak odası ev sahibesi Begüm Hanım için özel bir anlam taşıyor. Çünkü yatağın ve makyaj masasının tasarımı  kendisine ait. En ince ayrıntıya kadar bu iki parçayı tasarlamış ve sonrasında Furnist Mobilya tarafından hayata geçirilmiş. Burada daha gül kurusuna yakın bir renk kullanmayı tercih etmiş. Yine aksesuarlar dikkat çekiyor.  Abajurlar Kervan Çeyiz’den, perde ve halılar ise English Home’dan alınmış.

Hazırlayan Günseli Büyüksağiş Fotoğraflar İbrahim Özbunar