Peki sizin filminiz hangisi?

Dünya sinema tarihinin kült filmleri arasında yer alan üç filmden yola çıktık. Her birinin yemek sahnesini yeniden canlandırarak o stili anlatan bir yemek odası ve sofra tasarladık.

Harry Sally ile TanışıncaYapım yılı: 1989 Yönetmen: Rob ReinerOyuncular: Billy Crystal, Meg Ryan.
1989 yılında çekilen ve tam anlamıyla 90’ların havasını bulabileceğiniz filmin baş rolünde Meg Ryan ve Billy Crystal var. Romantik komedi filmlerinin yeniden doğuşunu da simgelemekte olan bu film aslında 90’lar boyunca yayınlanan diğer komedi filmlerinin de bir özeti niteliğinde. Paralel biçimde yemek sahnemizde romantik bir stil hakim. Pastel tonlar çiçek desenleriyle buluşup Harry ile Sally’nin yemek masasını sembolize ediyor.
Yemek masası, sandalye, duvardaki raflar, patineli zemin döşemesi, Evdema. Perde, güller, fener, galvaniz kova, Ikea. Katlı cupcake standı, Delicious yazısı, masa örtüsü, peçete olarak kullanılan Amerikan servisler, demlik, fiyonk şeklindeki yastıklar, balerin, kapaklı kova, gecelik, kuşlar, English Home. Beyaz tabure, Koçtaş. Tabaklar, Bernardo. Kalpli ve pembe çiçekli yastık kılıfı, runner, çizgili perde, Zara Home. Şişe, mumluk, beyaz vazo, Mudo Concept. Fincan,Tepe Home. Peçete halkaları, Tatlı Emeklilik.


Titanik Yapım yılı: 1997 Yönetmen: James CameronOyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet

James Cameron’ın senaristlik ve yönetmenliğini yaptığı, 1997 yılı Amerikan yapımı bu filmi herhalde bilmeyen çok azdır. Romantik bir trajedidir. Filmin başrollerini geminin felaketle sonuçlanan ilk seyahati sırasında aşık olan, farklı toplumsal sınıflara mensup iki genci canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşıyor. Hatırlayacağınız üzere yemek sahnesi filmde, geminin son derece şık balo salonunda geçiyor. Benzer bir etkiyi elde etmeye çalıştık.
Yemek masası, Mudo Concept. Sandalye, dresuar, masanın ortasındaki mumluklar, vazo, Tepe Home. Ayna, üzerinde Titanic yazan mini bavul, mor güller, ahşap zemin, Evdema. Uzun pirinç şamdanlar, Bilgili Mobilya. Saat, gümüş terayağlık, baharatlık, Mudo Concept. Karaf, yemek takımları, altın saplı çatal ve bıçak seti, Bernardo. Masa örtüsü olarak kullanılan perde, Ikea. Şal olarak kullanılan mavi tül masa örtüsü, peçete, English Home. Kadehler, Lav. Peçete halkası, Tatlı Emeklilik. Duvar kağıdı, Koçtaş.

007 James Bond: Rusya’dan Sevgilerle Yapım yılı: 1963 Yönetmen: Terence YoungOyuncular: Sean Connery
007 James Bond1962’den itibaren hayatımıza giren 007 Ajan James Bond son derece tehlikeli ve maskülen bir kahramandır. Karaktere adını İngiltere’nin Oxford Caddesi üzerindeki James ve Bond sokakları verir. 2015’te gösterime girecek olan Spectre ile birlikte toplamda 24 seri Bond filmi bugüne dek çekilmiş olacak. Bond karakterine uygun bir şekilde biz de  maskülen bir ruh taşıyan ceviz ve krom malzemeleri retro ve sivri hatlı tasarımlar; metalik gri ve siyah gibi şehirli ve koyu tonlarla kombinledik.
Masa, dresuar ve sandalyeler, Fuga Mobilya. Tabak, Ikea. Çatal-bıçak seti, Bernardo. Lambader, avize, yelkenliler, zemin döşemesi, üzerinde Londra yazan mini bavul, cam vazolor, Evdema. Gri throw, yastık, siyah sürat motoru, deri kulplu fenerler, siyah bavul, ahşap detaylı vazo, kaplan, 007 yazan kupa, saat, Mudo Concept. Duvar kağıdı, Koçtaş. Vazo, Tepe Home. Peçete, English Home. Viski bardağı, Lav.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR YAPIM ASİSTANI EDA GÜRER