Pazar tembelliği için keyifli fikirler

Şimdi biraz durun ve yavaşlayın; çünkü hafta içinin koşturmacasını bir kenara bırakıp bir pazar günü evinizde kendinizi şımartmanın tam sırası.

YATAKTAN ÇIKMADAN Ev yapımı detoks meyve suyu ve sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayın. Pek tabii yataktan hiç çıkmadan ve fonda sevdiğiniz müzik parçaları ile…

Ikea.
Koçtaş.
Crate&Barrel.

BİR KİTABIN İÇİNDE KAYBOLUN Rahat bir okuma koltuğu ya da sallanan sandalyede kitap ya da takip ettiğiniz dergilerin keyfini çıkarın. Yanına sıcak bir içecek almayı unutmadan… Okuma keyfiniz için geçici olarak bir köşe bile kurgulayabilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki okumak sadece eğitsel açıdan değil beyin faaliyetlerini düzenleyen, stres düzeyini artıran, dolayısıyla zihnin ve vücudun dinlenmesine yardımcı olan eşsiz bir aktivite.

ÇİÇEKLER HER ZAMAN! Toprak vücuttaki fazla elektriği alarak hem bedeni, hem de zihni en çok rahatlatan elementlerden biri. Saksı çiçekleri ekebilir, varolan çiçeklerinizin toprak ve saksılarını değiştirebilirsiniz.

DOST BULUŞMASI Mis kokulu bir kek eşliğinde uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızı ya da çok sevdiğiniz bir dostunuzu beş çayına davet edebilir ya da onlar için büyük bir kahvaltı organize edebilirsiniz.

 

BİR PAZAR GÜNÜ YAPABİLECEĞİNİZ 5 KEYİFLİ ŞEY

KÜVETTE RAHATLAYIN Hafta içi banyo sizin için apar topar alınan kısa duşlardan ibaretse biraz banyo köpüğü, aromatik kokular eşliğinde, eğer varsa küvet keyfi yapmak hiç de abartı olmaz.

EGZERSİZ YAPIN Kısa bir yoga ya da meditasyon seansı düzenleyebilirsiniz. Eğer bu sporları hiç yapmadıysanız internet, DVD’ler ya da bir kitap aracılığıyla öğrenerek pekala evde kendiniz de uygulayabilirsiniz.

HOBİLERİNİZE KULAK VERİN Uzun süredir ertelediğiniz ya da yapmadığınız hobinize tekrar zaman ayırın. Örneğin depodan gitarınızı çıkarın. Ya da scrapbooking gibi basit ve yeni bir hobiye de başlayabilirsiniz.

ŞEF OLUN Mutfağa girin, hızlı hızlı yaptığınız yemekleri bir kenara bırakıp ünlü şeflerin özel tariflerini hazırlayın. Kendiniz için mi? Neden olmasın. Ama eğer kalabalık bir aileniz varsa emin olun onlar da minnettar olacaktır.

ÜRETİN Kendin yap projeleriyle üretmenin bir kez daha tadına varın. Halihazırdaki eşyaları dönüştürmek, onlara yeni bir görünüm kazandırmak da evin içine farklı ve taze bir hava katar.