Oturma odasında hangi pastel renkler tercih edilmeli?

Son güncelleme:

Bahara girerken oturma odanızda sakin ama renkli ve biraz da hareketli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, pastel tonlarını kullanın.

GÖRÜNMESİNİ İSTEMEDİĞİNİZ EŞYALARI NASIL SAKLARSINIZ?

Sevmediğiniz ya da gözünüze hoş görünmeyen eşyaları saklayarak dağınıklığı da ortadan kaldırabilirsiniz. Gelin yollarını birlikte keşfedelim.

Eşyaları saklamanın en güzel yollarından biri dolaplardır. Çocuklu bir ailesiniz ve oturma odanızın her yanı oyuncaklarla dolu, ancak bu odanın bir oyun odası gibi görünmesini de istemiyorsunuz. Odanıza yerleştireceğiniz şık bir dolap, oyuncakları ortadan kaldırmak için pratik ama görsel olarak heyecan verici bir çözüm olacaktır.

Konsol veya dolapların içerisindeki rafları çıkararak içlerine kapaklı kutular yerleştirin. İçleri çekmeceli de olabilir. Böylece kaldırmak istediğiniz küçük eşyalarınız için daha fazla kullanılabilir alan yaratabilirsiniz. Çorap, mayo, güneş gözlükleri ve pek çok eşya bu kutulara girebilir.

Yatak odası veya antrede kullanacağınız büyük bir aynanın arka kısmı gizli bir saklama alanına dönüşebilir. Herkes aynaya ve aynadaki kendisine hayranlıkla bakmakla o kadar meşgul olacak ki arkasında saklananları kesinlikle görmeyeceklerdir.

Günlük eşyaları kaldırmak için antika eşyaları kullanabilirsiniz. Anneannenizden kalma kapaklı bakır bir tencereyi bilgisayar ve telefon kablolarını yok etmek için kullanmak gibi… Antika teneke kutular ise kibrit kutularından bozuk paralara kadar her şeyi saklamanıza yardımcı olur.