Oturma odamı seviyorum, çünkü…

Oturma odanızın keyfini arttırın

Şekerleme yaptığınız, dizinizi seyrettiğiniz ya da sohbet edip kitap okuduğunuz oturma odasını, daha şık ve keyifli hale dönüştürmek için bu cazip seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Renkli dinamizm
Tüm evde olmasa bile günlük yaşam alanına bir parça renk enjeksiyonu iyi gelir. Bunu ev tekstilleriyle sağlamak daha pratik. Ama oda kapısını içeriden farklı bir renge boyamak oldukça radikal ve dinamik
bir çözüm.

Ikea.

Elena koltuk takımı, Enza Home.
Kapadokya köşe kanepe, İder.

Klasiklere geri döndük
Klasik bir tarzınız varsa, oturma odasının değişmezleri kapitone sırtlı rahat bir kanepe, ahşap sehpalar ve tablolar. Bu üçlü her koşulda istediğiniz tarzı yakalamanızı sağlar.

Yayılmaca, uzanmaca
Oturma odası tam bir keyif alanıysa sırtı ve kolları ayarlanabilen, bol mekanizmalı tek bir ürünle işiniz tamam. Geriye sadece dilediğinizde yayılmak, dilediğinizde oturmak ya da yatmak kalıyor.

 

Demor.
Fortunella kanepe, Tuna Ev.

Tek renk, tek desen
Kimileri bazı renklerden vazgeçemez. Tek renk ve tek desen ilkesinden hareketle en sevdiğiniz deseni en sevdiğiniz renkle buluşturarak perde gibi odanın en dikkat çekici bölümünde kullanın.

Önüm, arkam kitaplık
Okumak en büyük hobiniz ama evin her yerini kitaplarla doldurma şansınız da yok. O zaman kanepe arkasında büyükçe bir raf ünitesi, kompakt ve düzenli olmanızı da sağlar.

 

inspiredbycharm.com
Montclair üçlü kanape, Crate&Barrel.

Kişilik yansıması
Küçük dokunuşlarla sizi yansıtan detaylar eklemek daha sıcak hissettirir. Koltuğa ördüğünüz battaniyeleri serin ya da odayı vazolara hazırlayacağınız çiçek arajmanlarıyla süsleyin.

Çıkış noktası: Yalınlık
Tercihiniz sadelikse dekorasyonu rahatlatın. Beyaz, kemik rengi, krem ya da açık beje doğal dokular çok yakışır. Renk paletinizi ferforje ya da parlak krom sehpalar ve bolca ev bitkisi tamamlasın.