Otantik bir taş ev

Çeşme Ilıca’da yıkılmaya yüz tutan taş yapı yaklaşık 3 yıl önce Altındağ Ailesi tarafından yenilenip butik otel olarak işletilmeye başlanmış. Eski Rum evinin dekorasyonu ile bizzat Sevil Altındağ ilgilenmiş. Hem mimari detayları hem de genel anlamda peyzaj fikirleri ona ait. Otelin işletmesini ise ailenin büyük oğlu yapıyor. Ev; geniş yatak odaları, salon, bir kış bahçesi barındırıyor. Bahçe oldukça geniş. Ön cephede bir de havuz yer alıyor. Oteldeki pek çok mobilya aile yadigarı ya da eskicilerden toplanan parçalar. Hepsinin tamiratı ve yeniden kullanılır hale getirilmesinden ise İzmirli Şeref Usta ve ekibinin imzası var.

TABAKLIK AŞKINA! Otel sahibesi mutfakta vakit geçirmeye bayılıyor. Ege yöresine ait zeytinyağlılar favoriler.  Mutfağa ait bir mobilya olan tabaklıklar da dekorasyonun önemli bir parçası haline gelmiş. Tamamı Alaçatı Nihat’tan alınmış. Tabaklıkta yer alan cam kavanoz, güğüm ve eski tabaklar aile yadigarı parçalar.

YATAK ODASI Yatak odası marangoz Şeref Usta’ya yaptırılmış. Bazı parçalar aslına uygun yapılmış. Bazı  mobilyalar ise yenilenerek bu mekanda kullanılmış. Yatağın üzerindeki delikiş örtü Sevil Hanım’ın  anneannesinin çeyizinden.