Orijinal giriş

Sonbahar ve kış dönemi için evinizi gözden geçirmeye başladıysanız, işe sıkıcı ya da klasik görünen giriş holünüzü düzenleyerek başlayabilirsiniz. Evinizin genel dekorasyonu hakkında da ipucu veren giriş holünde orijinal ve renkli fikirleri hayata geçirebileceğiniz gibi şık ve ihtişamlı düzenlemeler de yapabilirsiniz. İşte ilham alabileceğiniz iki örnek…

İçeri girer girmez evinizin size neşe ve enerji vermesini istiyorsanız girişte canlı ve parlak renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Parlak renkleri nötral tonlarla kombinleyerek denge sağlayabilirsiniz. Girişte yer vereceğiniz taze çiçekler her zaman pozitif bir etki yaratırlar. Hem görünümleri hem de kokularıyla mevsim çiçeklerine evinizin her köşesinde olduğu gibi girişte de yer verebilirsiniz. Bu şekilde içeri girenlere sıcak bir ‘merhaba’ diyebilirsiniz. Girişte kullandığınız tırnak sehpa ya da masanın görünümünden memnun değilseniz ya da farklı bir hava yaratmak istiyorsanız desenli bir kumaşla mobilyanızı kaplayabilirsiniz. Böylece hem renk hem de doku katarak giriş alanınıza kendi zevkinizi yansıtabilirsimiz. Düzenlemenizi kapıdan çıkarken bakabileceğiniz bir ayna ve tabii ki sevdiğiniz aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Evin girişinde daha ağırbaşlı bir görünüm istiyorsanız koyu renk mobilyalar, ihtişamlı bir avize ve altın rengi detayları olan aksesuarlar kullanabilirsiniz. Tasarıma biraz hareket katmak için duvarlarda iki farklı nötral tonu kullanarak çizgili bir boyama tercih edebilirsiniz. Çerçeve ve saat gibi klasik aksesuarların yanı sıra, kafes, ahşap kasa, şamdan, kitap, fener gibi elinizde bulunan ve girişe karakterinizi yansıtacak detaylar ekleyebilirsiniz. Ahşap kasa içerisine şemsiye, eldiven gibi eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Taze çiçekler bulmakta zorlanıyorsanız kurutulmuş çiçek ve dallarla daha uzun soluklu ve bakımı kolay seçenekler kullanabilirsiniz.

Fotoğraflar:BHG, The poor sophisticate