Online toplantı odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Son güncelleme:

Evlere kapandığımızdan bu yana oturma odası ve salonlar çalışma alanımız, masa ve sehpalar toplantı odamız oldu! Peki nasıl bir kurgu yaparsak, online toplantıları daha verimli ve konforlu kılabiliriz?

YALIN BİÇİMDE SÜSLEYİN

Bu atmosferde özellikle arka plan göründüğü için odanın duvarları da işe dahil oluyor. Fazla monoton ya da çok kalabalık olmak arasında bir denge bulun. Çünkü arka planda görünen çerçeve ya da obje kalabalığı Zoom sırasında katılımcıların dikkatini dağıtabilir. Mümkünse, doğrudan masanın arkasına kitaplık yerleştirmekten kaçının, bu da ilgi odağını bozabilir. Sade, pastel tonlarda bir tablo ve yandan raflı masa modellerini tercih edebilirsiniz.

BİLGİSAYAR KONFORUNU ARTIRIN

Kendinize, hatta vücudunuza bir iyilik yapın ve diz veya masa üstü bilgisayar yüksekliğini göz seviyenizin biraz üzerine çıkarın. Bu sadece boynunuza ve omuzlarınıza iyi gelmekle kalmaz, yüzünüzü de en doğru açı ile gösterir. Güzel olduğu kadar işlevsel bir standa yatırım yapın. Ama fazla masraf yapmak istemiyorsanız bir kaç kitabı üst üste koyarak da bunu sağlayabilirsiniz.

BİTKİ VE ÇİÇEKLERİ UNUTMAYIN

İç mekan bitkileri ve çiçekler… Kör ve karanlık köşelere hayat ve renk katan bitkiler ile oluşturacağınız küçük bir bahçe havası çalışma atmosferini canlandırır, motivasyonu artırır. Ancak video görüşmelerde arka plandaki solmuş çiçekler kötü bir görüntü oluşturur. Bu yüzden eğer bakım yapmak için yeterince zamanınız yoksa yapay seçeneklere yönelmeyi düşünebilirsiniz.

Çalışma odası tasarımları – İlham verici 10 dekorasyon örneği