Onlarla hayat kolay!

Yeni nesil çamaşır makineleri yıkama, durulama ve sıkmadan çok daha fazlasını yapabiliyor.

Temiz giysilere sahip olmak için artık eskisi kadar su ve deterjan kullanmanıza gerek yok. Yıkama süresince kullanıcıya su, deterjan ve özellikle de enerji tasarrufu sağlayan yeni nesil çamaşır makineleri ile hayat bundan daha basit ve keyifli olamaz!

Hangi program?
Ön yıkama: Çok kirli olan giysilerde ön yıkama oldukça işe yarayan bir kolaylık.
Pamuklu: Pamuklu çamaşırları yıkamak titiz bir çalışma gerektirir. Bazı makinelerde mevcut olan renkli ve beyaz pamukluları ayrı ayrı yıkama programı da hayatı kolaylaştıran seçenekler arasında.
Kolay yıkama: Günümüz şartlarında oldukça popüler olan bu yıkama devri ile birbirinden farklı renk ve materyallere sahip kumaşları kolaylıkla yıkayabilirsiniz.
Hızlı yıkama: Eğer kıyafetlerinize acil ihtiyacınız varsa hızlı yıkama devri tam size göre! 15 dakika içerisinde giysilerinizi temizleyebilen bu devir sayesinde zamandan tasarruf etmeniz mümkün.
El yıkama: Kaşmir ve ipek gibi elde yıkanması gereken nadir dokular için ideal olan bu devir, giysilerinizi koruyacağı gibi kıyafetlerinizin renklerini de ilk günkü gibi kullanabilmenizi sağlar.
Alerji: Anti-alerjik yapıda iseniz 60 C derecelik yıkama devri ile ev tozu akarlarını öldürmeniz mümkün. Ayrıca bu devir ile ekstra durulama yapma şansınız da var.
Spor giysiler: Sizin veya aile fertlerinizin spor giysilerini yıkarken derin temizlik için tasarlanan yıkama devrini kullanarak giysilerinizi temizlemenin yanı sıra kötü kokulardan da arındırabilirsiniz.

Bunları atlamayın!
Ekolojik özellikler: En yüksek verimi sağlamak için A sınıfı makineler ideal bir kullanım sağlar. Enerji kullanımının en aza indirgendiği A+ ya da A ++ sınıfı çevre dostu modeller, enerji verimliliğini de maksimuma çıkartıyor.
Yıkama kapasitesi: Az sayıda kirli çamaşırınız oluyorsa 6 kg yıkama kapasiteli makineler sizin için yeterli olacaktır. Kalabalık bir aileniz varsa 7-10 kg yıkama kapasiteli bir makine ideal bir kullanım sağlayacaktır.
Sıkma hızı: Makinenizin tamburunun dönüş hızı dakika başı devir ile ölçülür. Yüksek dönüş hızı daha fazla su gerektirir ve hızlı kuruma sağlar. Fakat makinenizin sıkma hızıyla giysilerinizin yıpranması arasında doğru orantılı bir işleyiş olduğunu ve hassas giysilerinizi düşük devirde yıkamanız gerektiğini unutmayın.
Sessizlik özelliği: 60 desibelden az olan seviye sessiz olarak kabul edilir. Sıkma aşaması için bu seviyeyi 70 desibel olarak düşünebilirsiniz. Bu özellik geceleri çamaşır yıkamak için ideal bir kullanım sağlar.
Güvenlik özelliği: Makinenizin güvenliğini korumak için otomatik su girişini kapatın ve olası bir su baskınını önlemek için makinenizi satın almadan önce sahip olduğu güvenlik donanımlarına dikkat edin.

Fotoğraf: EWF1408WDL/ ELECTROLUX