Öncesi ve sonrası görüntülerle teras katında sohbet köşeleri

Son güncelleme:

Ikea ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada, Ankara Küçükesat’ta Ebru- İlhami Güngör’ün terasında keyifli köşeler oluşturduk.

EV SAHİPLERİNİN BEKLENTİLERİNE GÖRE DÜZENLENDİ

IKEA iç mimarı Emrah Akyol, ilk olarak Ankara Küçükesat’taki evin sahipleri Ebru-İlhami Güngör ile konuştu. Onlara evlerinin terası hakkındaki beklentilerini ve ihtiyaçlarını sordu. Verdikleri cevaplar doğrultusunda planlama yapılmaya başlandı.

Genç çiftin beklentisi birden çok fonksiyona cevap verebilen ve gerektiğinde kolaylıkla kaldırılabilen mobilyalardan oluşan esnek kullanıma uygun bir teras yaratmamız yönündeydi. Öncelikle terasta yaratmayı düşündüğümüz atmosferi desteklemesi açısından parapet alanı Jotun tarafından buz beyazı (NCS 0704-B97G) rengiyle boyandı.

Katlanabilir mobilyalar sayesinde terasın birden çok fonksiyona cevap verebilmesine olanak verildi. Oturma ve yemek alanlarının yanı sıra dinlenmek ve keyif yapmak için de alanlanlar yaratıldı. Seçilen aksesuar ve aydınlatmalar ile yaz atmosferi desteklendi. Sonuç olarak ev sahiplerinin misafirleriyle beraber yemek yiyebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, dinlenebilecekleri ve keyifli zaman geçirebilecekleri yemyeşil bir teras yaratıldı.

KOLTUK

Terasta geniş bir oturma alanı yaratılmaya çalışıldı. Farklı oturma parçaları birleştirilerek geniş bir kanepe oluşturuldu.

SONRASI

Terastaki alanı iyi kullanabilmek amacıyla sandalyeler katlanabilir seçildi. Alanda Malarö 4 kişilik yemek masası ve sandalyeleri tercih edildi.

Güneş ışınlarından korunmak amacıyla geniş bir şemsiyeye yer verildi.

Koltuk üzerinde renk katmak amacıyla renkli yastıklara yer verildi.

Misafir banyosuna öneriler: Küçük banyo nasıl dekore edilmeli?