mutfak yenileme dekorasyon

Öncesi sonrası: Yeni mutfağına kavuşan ev sahibi artık mutlu

Son güncelleme:

Küçük değişiklikler dekorasyonda sıklıkla yapılır. Ancak bazen öyle alanlar vardır ki, değiştirmenin tek yolu tamamen baştan dekore etmektir. Alysha McDowell için de bu alan mutfaktı.

MUTFAĞIN ESKİ HALİNİ ANLATTI

mutfak yenileme

Alysha ( @oasisoflittlebirds ) “Mutfağın eski hali çok kasvetliydi. Mutfakta 2005’te, apartmanın yapıldığı dönemden kalma dolaplar, aletler ve laminant parkeler vardı.” diyor ve şöyle devam ediyor;

“O turuncu duvar karolarından kesinlikle nefret ediyordum ve her yerde vinil kelebek, çiçek motifleri vardı. Aydınlatmanın akşamları yemek pişirmeyi ne kadar zorlaştırdığından bahsetmiyorum bile. Sonuç olarak bu alanın çok loş ve iç karartıcı olduğunu hissediyordum.”

Başlangıçta sadece mutfakla ilgilenmeyi düşünürken, oturma odasındaki sudan zarar görmüş laminantın da değiştirilmesi gerektiğini fark etti.

mutfak yenileme

DUVARLAR VE DOLAPLAR

Alysha işe dolapları sökerek başladı. Mutfağın daha ferah görünmesi için duvarları beyaza boyadı. Yeni dolaplar satın aldı ve tek renk yerine kontrastı sağlamak ve ışığın yansımasını sağlaması için üst dolapları beyaz, alt dolapların siyah olduğu modeli seçti. Tezgah ise ahşap rengindeydi. Alysha, “Siyah ve beyaz dolaplar arasındaki kontrastı seviyorum” diyor.

siyah beyaz mutfak

Alysha son olarak mat siyah bir lavabo satın aldı. “Ahşap etkisini seviyorum. Bence alana sıcaklık katıyorlar” diyor. Ayrıca arkadaşı Pawel’in yardımıyla yeni zemin kaplamasının yanı sıra aydınlatma da değiştirildi.

Her yer sadece üç hafta içinde hazır hale geldi. “Benim için en zor kısım, projeyi kendi başıma koordine etmeye çalışmaktı – renovasyon konusunda tamamen yeniyim” diyor. Zorluklara rağmen, sonunda içinde vakit geçirmekten keyif aldığı güzel bir mutfağı bir araya getirmeyi başardı: Klasik, sofistike bir yemek mutfak alanı…

siyah beyaz mutfak

Öncesi sonrası: Çiftlik evi stilindeki mutfağın ilham verici değişimi