Öncesi-sonrası: Küçük banyoda renklerle şık yenileme

Banyolar evde en fazla ziyaret edilen alanlardan biri. Bu nedenle güzel görünmeleri ev sahipleri için oldukça önemli.

Emily Parlove’un evindeki tek banyo, sık kullanılan ve güzel görünmeyen bir banyoydu. Emily, “Önceki sahibi sigara içiyordu, bu nedenle tüm duvarlar sararmıştı ve hatta eski resim çerçevelerinin ana hatları bile lekelenmişti. Parlak olması ve stilinin iyi olmaması dışında normalde sevdiğimiz bir sürü koyu renkli ahşap vardı.” diyor.

1970’LERDE İNŞA EDİLDİ

Emily, 1970’lerde inşa edilen bu evin odalarının çoğunun ilk taşındıkları zamanlarda yenilendiğini ancak banyonun ertelendiğini söylüyor. “Tüm misafirler banyo alanını ziyaret ediyor ve bir an önce bu alanı da yenilemeliydik.” diye ekliyor.

BİR HAFTA SÜRDÜ

Önce planlamayı yapan çift ihtiyaçları olan malzemeleri sipariş verdi ve siparişler geldikten sonra bir hafta boyunca kendin yap çalışması gerçekleştirdiler. Emily, “Çoğunlukla bir sürü boya ve küçük tesisat güncellemeleri yaptık” diyor.

Boş duvar, bant ve sprey boyalar ile desenli hale getirildi. Fırça ve rulolarla son rötuşlar yapıldı. Ardından yeni musluğu takmak istediler ancak küçük bir sorun vardı; yeni musluk, mevcut tezgahtaki musluk deliğine uymuyordu.

Emily, “Standart ölçülerde bir musluk satın almıştık ve sığmama ihtimalini aklımıza bile getirmemiştik. İhtiyacımız olan ölçülerde bir armatür bulamadık, bu yüzden eski armatürle kalmamız veya yeni bir pahalı tezgah almamız gerektiğini düşünerek panikledik.” diye anlatıyor.

Yaşananların ardından biraz araştırmadan sonra bir taşlama matkap ucu ile musluk deliğini biraz genişletmeye karar verdiler.

Emily ve Court , Amazon’dan aldıkları yeni donanımlar ve altıgen şekilli bir ayna ile alana bakır gibi bir sıcaklık kattılar . Emily, “Altın tonlarımız konusunda da çok titizdik, bu yüzden her şey doğru eşleşmeden önce birkaç tur alışveriş yapmak zorunda kaldık” diyor.

Kredi bilgileri: Emily Parlove – apartmenttherapy

Öncesi sonrası: Evdeki boş odanın tatlı bir çocuk odasına dönüşümü