Öncesi sonrası görüntülerle salonda stil ve aksesuar oyunları

Son güncelleme:

Doğru şekillerde bir araya gelen farklı stiller, aksesuar ve işlevsellik bir odaya salon havası kazandırır.

İÇİNİZİ ISITAN RENK OLSUN

Aydınlık olsa da küçük ve sade oturma odası evin tek ana yaşam alanı. Sohbet ve dinlenmenin dışında depolama ve çalışma amaçlı da kullanılıyor.

Griye çalan mavi kanepeyi canlandırmak için bolca renkli yastıkları desen kombini olmaksızın birleştirin. Yastıkların tonlarında ve duvar kağıdındaki desene benzer çiçeklerden hazırladığınız büyükçe bir demeti sehpanın tam ortasına yastıkların oluşturduğu odak noktasını destekleyecek şekilde yerleştirin ve başka hiçbir yerde çiçek demeti kullanmayın. Bu stilde tamamlayıcı mobilyalarınız sade olsun.

Çalışma köşesinin duvarını farklı uzunlukta raflarla kitaplık havasına büründürebilirsiniz. Akide yeşil kase, fırfırlı vazo: Paşabahçe. Çizgili keten yastık damalı uzun yastık: Lisa Corti. Şifon güllü yastık kılıfı, battaniye: H&M Home. Tüylü yastık kılıfı, pembe kadife kılıf: Zara Home. Melamin tepsi, çiçekli, kelebekli seramik şamdanlar: Özdilek. Keten fon perde, abajur şapkası, kırmızı masa lambası: Koçtaş. Çiçekli yastık: Home Sweet Home. Çiçekli küçük yastık: Mudo Concept. Kırmızı demlik, kırmızı kupa, şal, saat: English Home. Saksı, Euroflora. Yapay çiçekler, Tepe Home. Siyah çerçeveler, çerçeve rafları: Ikea. Ascott Savoy duvar kağıdı: Hanna Home.

YASTIK KARDEŞLİĞİ

Kanepeyi süsleyen yastıkları belli bir renk temasında seçebilirsiniz. Ancak etnik, çiçekli, düz ve romantik desenleri kombin olmaksızın gelişigüzel kullanarak bir renk öbeği yaratın.

ROMANTİK DETAYLARLA YENİ MEVSİM MERHABA

Ahşap askılıklı bir duvar rafı dekoratif kutuları depolamak, hatta tablo asmak için bile kullanılabilir.

Monoton ve çok yalın çizgideki oturma odasını eklektik detaylarla zamansız ve de romantik kılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler: Çiçeklilerle etnik desenleri birlikte kullanmak, baharın pastel tonlarını siyah ve beyazla eşleştirmek ve etrafa irili ufaklı vazolarda, saksılarda taze mevsim çiçeklerine, kokularına yer vermek.

MAVİ, BEYAZ, HAM AHŞAPLA AYDINLIK OLMAK

Duvarlara asacağınız deniz, kış veya doğa gibi tematik aksesuarlar atmosferi destekleyen önemli detaylar.

Beyaz aydınlık hissini pekiştirir, mekanları ferah ve olduğundan büyük gösterir. Bunu artık herkes biliyor. Ama beyaz aynı zamanda bir araya geldiği renkleri dengeler, absorbe eder ya da vurgusunu artırır. Mesela mavi ve yeşil tonlarıyla birlikte kullandığınızda huzur ve dinginlik verir. Deniz temasından uzaklaşmak isterseniz yazılı ve figüratif objeler, dokulu ve nakışlı tekstiller, etnik motiflerle birlikte kullanın.

Salonda bahar harekatı! İşte öncesi ve sonrası