önce-sonra çocuk odası

Önce & sonra: İki kardeşe rengi bol bir oda

Bursa’dan Yılmaz Ailesi’nin evine konuk olduk. Ailenin iki minik kızına IKEA ile en renklisinden bir çocuk odası hazırladık.

İKİ KIZ ÇOCUĞU İÇİN TEK ODA HAZIRLANDI

IKEA iç mimarı Sabiha Yıldız, ailenin isteği üzerine 2 çocuğun aynı odada ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yardımcı oldu. Bu yüzden Ecrin bebek için bebek yatağı ve depolama alanı planlanırken bir yandan da Yağmur için uyuma ve vakit geçirme alanı da planlandı. Kız olmaları nedeniyle pembe tonları tercih edilerek kız karakterinin baskınlığı vurgulandı. Oda Jotun tarafından bu renge boyandı.

Pencelerde jaluzi perde kullanılarak odanın istenilen zamanda karartılıp bebeğin uygun şartlarda belirli saat dilimlerinde uyuyabilmesine imkan sağlandı. Odadaki oyuncakların ve eşyaların derli toplu olması için çeşitli depolama çözümlerine gidildi.

Çocuğun yataktan düşmesini önlemek amacıyla önü korumalı olan bir yatak tercih edildi. Gulliver çocuk yatağı

Annenin, bebeğin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmesi için bebek yatağının yanında depolama ünitelerine yer verildi. Yağmur’un yatağının altı nevresim, yastık ve yorganları depolayabilecek şekilde planlandı. Yatak hem uyuma alanı hem de annenin bebeğin ihtiyaçlarını karşılaması için oturma alanı olabilecek şekilde düşünüldü.

Çocukların eşyalarını depolamak için Stuva dolap üniteleri kullanıldı. Stuva dolap kombinasyonu

YAŞAMI KOLAYLAŞTIRAN ÇÖZÜMLER

Abaküsün kanca ile duvara asılması. Bebeğin yanındaki förhöja kutunun yanına bebek oyuncaklarının takılması. Dolap üstlerinin depolama olarak kullanılması. Yatak altının depolama olarak kullanılması.

Hazırlayan: Günseli Büyüksağiş
Fotoğraflar: İbrahim Özbunar / HANGAR.CS