Önce – sonra: Gökkuşağını evimize taşıdık

Son güncelleme:

Berna İpek, İzmir Alsancak’taki evinin mutfak ve banyosunda gökkuşağının tüm renklerini buluşturmuş.

ÖNCESİ

Berna İpek, eşi Erkal ve oğlu Bertuğ ile birlikte yaşadığı bu eve 2 sene önce taşınmış. Apartman dairesi son derece eski olduğu için uzun süreli bir tadilattan geçmiş. Bu sırada mutfak ve banyo da yeniden ele alınmış. Renkleri kullanmayı çok seven Berna Hanım bu sevgisini mutfak ve banyosuna da yansıtmış.

“Genelde canlı renkleri tercih ettik. Mutfak ve banyoyu yaparken ilham kaynağım kendim oldu. Belki bilinç altımda kalanlardan etkilenmişimdir.” diyor ev sahibi. Mutfak ve banyoyu tasarlarken küçük oldukları için ilk öncelik kullanışlı olmalarıymış.

Mutfak dolaplarını Berna Hanım tasarlamış, üretimi ise aile dostu bir marangoza yaptırmış.

Tadilata başlarken eski mutfak ve banyo mobilyaları tamamen sökülmüş. Mutfakta duvardaki kalorifer ve boruları kaldırılmış. Tek duvar fayans ile kaplanmış. Yerlere ise yeni taş döşenmiş. Sonrasında ise çiftin aile dostları olan marangoza yaptırdıkları dolaplar eklenmiş.

Banyoda duşakabin, mobilyalar ve seramikler yenilenmiş. Duvarların üstü kısmı ise dolaplar ile yakın bir renge boyanmış. Kaloriferin yerine havlupan takılmış. Banyoda alanı rahatlatmak için büyük bir ayna kullanılmış. Dolap depolama alanı sağlamak amacıyla bol çekmeceli yaptırılmış. “Renkler tamamen benim istediğim renkler, canlı renkleri çok seviyorum ve ruhumu yansıttığını düşünüyorum. Duş alanında düz, lavabo arkasında ve zeminde desenli karolar kullanındım.” diyor Berna Hanım.