Okula dönüş!

Çocuklar ve gençler için okul ve ders zamanı yeniden başladı. Okula dönen çocuklarınız bu süreçte zorlanıyorsa onların okul ve okul uygulamalarına daha kolay adapte olmalarını sağlamak amacıyla evde yapabilecekleri eğlenceli fikirler bulabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yapacağınız dekoratif tasarımlarla hem onlarla keyifli zaman geçirebilir, hem de onları resim yapmaları, kitap okumaları ve ders çalışmaları için teşvik edebilirsiniz. İşte birkaç öneri…

Çocuğunuzun yeteneğini sergileyin
Ahşap bir çerçeveyi çocuğunuzun odasının dekorasyonuna uygun bir renkte boyayın ve kurumasını bekleyin. Çerçeve üzerine yapıştırıcı kullanarak köpük şekiller veya eğlenceli çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Duvara asacağınız bu çerçevede çocuğunuzun en sevdiği sanat çalışmasını sergileyebilirsiniz.

 

Son moda kitap ayraçları tasarlayın

Genç okurlar kişiselleştirilmiş kitap ayraçlarını çok seveceklerdir. 35 cm uzunluğunda iki kurdeleyi kesin ve üst üste koyun. Broş, rozet ya da düğme kullanarak kurdeleleri sabitleyin. Kurdelenin uçlarını üstteki kurdeleninkiler biraz kısa olacak şekilde aynı açıyla kesebilirsiniz. Kurdeleleri dikiş ipliği kullanarak birbirine dikin. İsterseniz bir karton üzerine çocuğunuzun çektiği ya da sevdiği bir fotoğrafı yapıştırarak da kitap ayracı haline getirmesini isteyebilirsiniz.

 

Tüylü kalemler yapın

Tüylü ya da farklı süslerle eğlenceli hale getireceğiniz kalemler ev ödevlerini daha çekici kılabilir. Tüyleri kalemlerin üzerine bant kullanarak tutturabilirsiniz. El işi tutkalı kullanarak, bandı sabitledikten sonra üzerine kurdele yapıştırabilirsiniz.

 

Mumlukları dekore edin

Ev ödevleri için ‘elektrikler kesildi’ bahanesinin ardına sığınmayı düşünen çocuklarınızla mumluk tasarlayabilirsiniz. El işi kağıdından kestiğiniz şekilleri, iz bırakmayan bir yapıştırıcı kullanarak cam bir bardağa yapıştırın. Mumu yaktığınızda alevler, duvarlarda oynayan eğlenceli renkler oluşturacaktır.

 

Koleksiyonları değerlendirin

Yaz boyunca çocuğunuzun topladığı taşları birlikte boyayabilirsiniz. Bunun için taşları temizledikten sonra akrilik boya ile birkaç kat boyayın. Kuruduktan sonra harflerle, noktalarla, sembollerle ve farklı motiflerle taşları süsleyin. Sprey cila kullanarak boyaların silinmesini önleyebilirsiniz. 

Fotoğraflar:BHG