Odasını nasıl güncellemeli?

Kısıtlı bütçelerle çalışmak ev yenilerken kimi zaman istediğinizdeğişiklikleri yapmanızı engelleyebilir. Bu sizi, en değerlivarlığınız kızınızın zevklerine uygun bir oda düzenlerkenbiraz düşündürebilir. Ancak üzülmeyin, küçük prensesinizinbir zamanlar çok sevdiği bol renkli yatak odasınıdaha romantik bir kız odasına dönüştürürken size, bütçenizisarsmayacak beş önerimiz var.

ÖNERİ 1:Sadece çalışma masası mı?
Zarif ve çok işlevli bir çekmeceli konsolkızınızın odasında çok kullanışlı bir tuvaletmasası ya da ödevlerini hazırlayacağı birçalışma masasına dönüşebilir. Üstelik budar alanı daha kullanışlı hale getirecektir.

ÖNERİ 2: Depolama çözümü
Dağınıklık bir odayı olduğundan daha küçük ve stilsiz gösterir. Artık oynamadığıoyuncakları odadan çıkartın. Yatak, masa ve komodin üstündeki gereksizaksesuarları kaldırarak odada olabildiğince boş alan yaratın. Ancak komodinyanına ya da dolap önüne yerleştireceğiniz sepet ve kutulara benzer şeyleri veen çok kullanılanları gruplayarak yerleştirebilirsiniz.

ÖNERİ 3: Romantikve şık takımlar
Odaya biraz hareket ve eğlence katmak için desenli,işlemeli nevresim takımları, örtü ve yastıklar seçebilirsinizancak ana renginiz pastel pembe, mavi ve beyazağırlıklı olsun. Odanın yatak bölümünü şık bir başuculambası ile tamamlayabilirsiniz.

ÖNERİ 4: Ana mobilyalar önemli
Yataktan sonra giysiler için bir gardırop ve yatakbaşında bir komodin kullanmak gerekiyor. Şimdikiçocukların oldukça gelişmiş moda zevkleri olduğudüşünülürse içine her şeyi sığdırabileceğinizkadar büyük ve işlevsel bir dolap satın almak endoğrusu. Böylece uzun süre de kullanabilir. Yatırımyapacağınız bir diğer mobilya iseşık bir başucu masası. Çekmeceli olanlardepolamak için çok daha elverişli.

ÖNERİ 5: Farklı kombinler
Yatak odasında en doğrusu belli bir renk teması üzerine yoğunlaşmak. Kızlaren çok pembeyi seviyorama tüm odayı bu renkleboğmamak için açık mavi,açık gri veya krem gibi farklıtonlarla kombinleyebilirsiniz.Bir diğer seçenek ise, koyukırmızı, çingene pembesigibi parlak tonlarla odayıhareketlendirmek. Çiçekli,dantelli ve işlemeli kumaşlarvintage mobilyalarla dason derece uyumlu. Üstelikbu yıl bu desenler herzamankinden daha revaçta.