Odalarını hayal ettiler

Yeni nesil çocuklar çok daha bilinçli ve özgün. Kendi odaları hakkında büyük hayaller kuruyor, düşüncelerine göre planlıyor ve hatta bunu uyguluyorlar. Bir çocuğa nasıl bir oda istediğini sorarsanız, size hemen yanıt verir. Çünkü çok hızlı düşünüyor, hayal ediyor, ne istediğini biliyor ve karar veriyorlar. Biz de öyle yaptık ve 1 kız, 1 erkek çocuğa hayallerindeki odayı sorduk.

CAN BÜYÜKSARAÇ 6 YAŞINDA, İLKOKUL 1. SINIF ÖĞRENCİSİ

Mevcut haliyle de çok beğeniyor ve severek düzenlemiş. Oda yarış arabası temasında. Bu yüzden de renk olarak kırmızı hakimiyeti var. Kapaklı bir dolap yerine duvarda yekpare raf ünitesi kullanılmış. Oyuncaklar için küçük depolama birimleri var. Perde ve halıysa yine tema renklerinde gri ve kırmızı.
HAYALİ: Şimdi ise gemici temalı bir oda hayal ediyor. Hatta öyle ki yatağının bile gemi formunda olmasını istiyor. Renk seçimleri beyaz ve lacivertten yana, perdelerse rengarenk çizgili. Hem giysilerini hem de karmaşa yaratan eşyalarını gizlemek için büyük kapaklı bir dolap düşünüyor. Çalışma masası ve koltuğu beyaz, ama abajuru ve halısı mutlaka lacivert olmalıymış. Çıpalı, gemici temalı kutular ve renkli yastıklarla noktayı koyuyor.


Admiral gemici oda, Kids&Teens.

MAYA MANTAŞ 9 YAŞINDA, İLKOKUL 4. SINIF ÖĞRENCİSİ
Aslında odası duvar rengine kadar tamamen kendi seçimi. Odaya pembe, mint yeşili ve mor hakim. Çiçek motifli mobilyaları aynı desende bir halı tamamlıyor. Aksesuarlar ve tamamlayıcı mobilyalarda da benzer tonlar seçilmiş.  Gün ışığını kesmemek için perde yerine tül tercih etmiş. Oda bu haliyle aydınlık ve çok huzurlu.
HAYALİ: Onu hayalindeki oda ise çok farklı. Odanı yeniden dekore et deseler tavan, duvarlar ve hatta zeminin bile  altın ve beyaz rengi olduğu bir oda düşünüyor. Hayal ettiği oda çok büyük, bu yüzden özel ve büyük bir yatak, altın çerçeveli bir boy aynası, bembeyaz dolaplar ve kocaman bir yazı masası harika olurmuş. Elbette üzerinde altın rengi  bir abajur ve objeler de hiç fena durmazmış. Olmazsa olmazı ise bir kitaplık ve antika bir telefon. Oyuncakları için de bir fikri var: Tavandan sarkan bir sepet veya dolap. Perde, halı ve dekoratif yastıkları da beyaz istiyor. Hatta üzerine altın renkte “Maya” yazmayı bile planlıyor.

Rose kız odası, Newjoy.