New York’ta 6 metrekarelik evde yaşamak: Ev sahibi anlattı

Son güncelleme:

New York’ta küçük dairelerde yaşayan binlerce insan var. Bunlardan biri de Insider’e konuşan Via Hendrix… Küçük alandan en iyi şekilde yararlanmanın 10 yolunu anlatan Hendrix, ihtiyacı olan her şeyi saklamak için birkaç numara kullandığını söylüyor.

“Üniversiteden sonra New York’a taşındığımda, bütçeme ve bulunduğum yere her şeyden fazla öncelik verdim. Sonunda, ayda 1.350 dolara 6 metrekarelik bir mikro stüdyo daire seçtim.

West Village’daki bu yeri seviyorum ve evde çok fazla zaman geçirmediğim için küçük alan umurumda değil. Yine de dairemin her santimini kullanmak için birkaç numaram var. İşte küçük alanımdan en iyi şekilde yararlanmamın 10 yolu:

TAŞINMADAN ÖNCE EŞYALARIMI AZALTTIM

İki odalı bir daireyi paylaşrken mikro-stüdyoda yalnız kalmaya geçmek, sahip olduğum her şeyi yeniden değerlendirmeme neden oldu. Sadece en önemli şeyler benimle gelebilirdi. Yaklaşık beş büyük çanta kıyafet bağışladım ve bazılarını arkadaşlarıma verdim. Mobilyalarımın çoğunu sattım ve ıvır zıvırlarımı yığınlara ayırdım. Tüm fazladan hatıralarımı ve ufak tefek şeyleri ailemin evinde saklıyorum.

ÇANTA DUVARI OLUŞTURDUM

Çanta duvarı dekor ve depolama.

Çanta koleksiyonumdan ödün vermek istemedim ve kolayca erişilebilir olmasını istedim, bu yüzden yaratıcı düşünerek çantalarımı dekorumun bir parçası haline getirdim. Genelde yarı dağınık ve kaotik bir şekilde dekore ederim, bu yüzden tam benim alanıma uyacağını biliyordum. Ayrıca bir akşam veya şehirde bir gün için bir çanta seçmem gerektiğinde, tüm çantalarımı kolayca görebiliyorum.

FAZLA YER KAPLAMAYAN BİR HAVA FRİTÖZÜM VAR

Fritözüm çok kullanışlı. 

Dairemin en sevmediğim unsurlarından biri “mutfak”. Küçük tezgah, yemek hazırlamayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Oldukça kompakt olan hava fritözüm, bir tavada bir şeyler pişirirken aynı anda bir sebze yapabilmemin tek yolu.

6 adımda küçük ev dekorasyonu ve püf noktalar

Küçük ev dekorasyonu örnekleri: İşlevselliğin ve dekorasyonun mükemmel birlikteliği