Neşe veren stiller

yatak-odası
yatak-odası

Her dekorasyon stili farklı atmosfer yaratır. Daima neşeli olmayı istiyorsanız seçtiğiniz stil enerjik, esprili ve dinamik bir hava yayarak sizi hep gülümsetmeli.

1. EN RENKLİSİNDEN KUZEYLİ *

Kuzeyin solgun havasını renklendiririken evinize neşe dolar. Işığı yansıtan beyaz zeminde tüm renklerle puslu havalarda bile gülümsememek imkansız.

2. BOL ÇİÇEKLİ KIR EVİ *

Kır evi stilinin iki versiyonu var. Amerikan ve İngiliz kır evi. En gülümseten ve neşe verense elbette üzerinde minik çiçeklerin açtığı tekstillerle şıklaşan İngiliz versiyonu.

3. PASTELLERLE VINTAGE *

Vintage yani eskiciden, antikacıdan, pazardan toplananlar ve aileden kalanlarla düzenlenen nostaljik evler. Böyle söyleyince aklınıza karanlık ve eski bir hava gelmesin.Eski bile olsalar naifçe gülümsetir.

4. STİLİZE ETNİK *

Etnik stillerin içe dönük ve hüzünlü bir havası vardır. Ancak işin içine stilize desenler girince hem evler, hem de sizler gülümseyebilirsiniz.

5. GÜLÜMSEYEN MAROKEN *

Fas işi fenerler, kırmızı, mor, bordo ve amber rengi cam aksesuarlar, oymalar, püsküller, organzeler… Hepsi tek tek belki yeterli gelmez. Ama Fas stilinde bir arada durunca çılgın ve mutlu mekanlar yaratıyor.

6. RUSYADAN SEVGİLERLE *

Belki Rus evlerine hakim olan stiller fazla gülümsetmez. Ama bazı folklorik detaylar neşe verir. Tıpkı iç içe geçmiş bir sürü bebekten oluşan sürprizli ve bol desenli Matruşkalar gibi.

7. AYDINLIK BEYAZ *

Beyaz evler ferahtır, aydınlıktır. Ama sadece bununla kalmaz, beyaz hakimiyetinde kurgulanan Shabby Chic stilinde olduğu gibi rengin yaydığı huzurlu atmosferle gülümseyerek rahatlarsınız.

8. MUZİP MODERNİST *

Modern stillerin bazı form ve desenlerine ilk baktığınızda yüzünüzde hafif bir gülümseme oluşur. Hangileri mi? Graffitiler, karikatürler ve puantiye.

9. ÇOCUKSU ROMANTİKLER *

Balon desenleri, son yıllarda moda olan cupcakeler, yıldız, bulut, kelebek, kuş, peri… İçinde bir miktar çocuksuluk barındıran romantizm her zaman mutluluk verir.

10. RETRO POP *

1970’lerin gözde pop desenleri, 1960’ların naif formlu, minimal geometrik desenli, turuncu, pembe ve mint yeşilli retrosuyla birleşince ortaya gerçekten iç açıcı evler çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maske kullanımı

Maske nasıl kullanılır? Temizlenip tekrar kullanılabilir mi?

3 mutfak stili, 5 kilit adım: Endüstriyel, modern, kır evi