Neden sarı?

Sarı tonda boyanmış duvarlar, ev sıcaklığını ön plana çıkarırken mutluluk ve enerji veriyor. Sarılar, özellikle mutfak, yemek odası ve kuzeye bakan odalar için oldukça ideal bir seçenek. Sarı renk duvarın üzerine, siyah motifler ve tablolar koyarak farklı bir kontrast yakalayabilirsiniz. Açık renk ve ahşap ağırlıklı mobilya seçimleriyle de düzenlemenizi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Adını çok sevilen yiyecek ve içeceklerden alan limon, hardal, balkabağı, buğday ve vanilya gibi sarı tonları bolluğu, bereketi ve hasatı hatırlatıyor. Geriye kalan isimler ise değerli altınlar, kehribar ya da çiçekler gibi zarif ve kıymetli nesnelerden geliyor.

Hayatımızda ilk akla gelen olmasa da sarı, hayal gücümüzü canlandıran bir renk olarak ön plana çıkıyor.Marshall 2013 Renk Ailesi’nde yer alan sarılar da evlerde sıcak ve hoş bir atmosfer yaratıyor. Güneş ışınlarının canlılığını taşıyan bu renk yaşam alanlarının enerjisini değiştiriyor, sade ve modern bir etki yaratıyor.

Elit ve minimal dekorasyon tarzıyla döşenmiş evlerle mükemmel uyum sağlayan Marshall Bal Peteği, bu yaz sarı rengin en moda tonu olarak öne çıkıyor. Ayçiçeği, Amberli Kahve, Nil Kıyısı ve Kekik Yağı renkleri, Marshall Bal Peteği’nin sıcaklığını tamamlayarak, evde farklı ve göz alıcı kombinasyonlar yakalanmasını sağlıyor.

Marshall 2013 Sarısı, zeytinin hafif tonlarına sahip dost canlısı hardal sarısı. Bu ana sarı renk, özel olduğu kadar yatıştırıcı da bir etkiye sahip. Diğer renkleri en iyi şekilde ortaya çıkarıyor. Hatta sevilen nötr renkleri bile yeni ve heyecan verici hale getiriyor. Bu sarıyla birlikte kullanılan leylak rengi, mekanlara tam olarak çiçeksi bir canlılık katarken, tavus mavisi ise parıldayan satene dönüşüyor.