Neden evlilik listesi hazırlamalısınız?

Bernardo Pazarlama Müdürü Yeşim Çağlar Özbek neden evlilik listesi hazırlanması gerektiğini hem evlenecek çiftlerin, hem de hediye almak isteyen misafirlerin gözünden değerlendiriyor.

Evlenecek çiftlerin gözünden:
1. Sofra ve mutfak konusunda yapılacak liste çalışması ister istemez eksiklerinizi belirleme imkanı verir. Böylece, yeni evinizde yapacağınız ilk kahvaltıda çay süzgecinizin ya da ekmek sepetinizin olmaması gibi mini sürprizler yaşamazsınız.
2. Evinize 5. kez aynı kahve fincan setinin ya da 10. borcam ürününün hediye gelmesini önler, sizin seçtiğiniz ürün listesi içerisinden seçim yapılacağı için istemediğiniz herhangi bir ürünün hediye edilmesi otomatik olarak önlenmiş olur.
3. Listenize farklı fiyat kategorilerinden bolca ürün seçmeniz farklı alım gücüne sahip birçok arkadaşınızın listenizden ürün almasını yani küçük de olsa çorbada tuzlarının olduğunu hissetmelerini sağlar. Sonuçta önemli olan küçük de olsa iyi dileklerini yansıtmaları değil mi?
4. Evlilik listenizi internet üzerinden yaparsanız uzak şehir hatta ülkelerde yaşayan akraba ve arkadaşlarınız da sizin için hediye alma imkanına sahip olurlar.

Hediye almak isteyenin gözünden:

1. Hediye almak istediğiniz kişilerin %100 beğeneceğinden ve ihtiyacı olduğundan emin olarak hediye seçme fırsatı sağlanabilir.
2. Zamanı olmadığından çarşı-pazar dolaşarak hediye almaya zorlanan kişiler için hediye seçmek ve satın almak çok kolay, hem de çiftlerin beğeneceği kesin olan ürünler arasından seçim yapılabilir.
3. Evlenecek çiftlerin yaptığı marka seçimine göre taksitli olarak ödenebildiği için hediye almak daha kolay.