Nasıl kullanalım?

Beyaz bir şifoniyeri nerede ve nasıl kullanacağınıza karar verin, üzerini süsleyen dört ürün seçin ve bir kutu boyayla boyayın. Hesaplı değişime hoş geldiniz!

Modern romantik
Griye boyanan şifoniyerin pembe aksesuarlar, çiçekli duvar kağıdı ve pembe kulplarla uyumu romantik bir hava kazandırırken, ayna bu etkiyi pekiştiriyor.
Abajur: Kapalı olduğunda vazoyu andıran lamba üfleme camdan üretilmiş.
Knubbig abajur, Ikea.

Ayna: Çiçeği andıran çerçevesi şifoniyeri tamamlıyor.
Ahşap çerçeveli ayna, Tepe Home.

Vazolar: Cam vazoların pembe tonu romantizme gönderme yapıyor.
Cam vazo, H&M Home. Pembe vazolar, Paşabahçe. Varvind küçük vazolar, Ikea.

Çerçeve: Çiçekli çerçeve belki de bu karenin en romantik detaylarından biri.
Çerçeve, Paşabahçe.

Şifoniyer rengi: Modern şifoniyeri romantik stilin tatlı pembesiyle iyi kombinleyen renk gri. Mekanın yumuşak havasını ön plana çıkarmak için orta koyu tonları seçin.
Alpina renklendirme sistemi (ARS) gümüş gri su bazlı iç cephe boyası, Filli Boya
Not: Filli Boya’nın inceltmeden uygulanan renklendiricisini de kullanabilirsiniz. Biz zımparalayıp, astar cilası attıktan sonra yağlı boya ile boyadık.
Ekstra detaylar
Kulplar: Mevcut kulpları yerine yuvarlak hatlı porselen kulplar, düz hatlı çekmece dolabının hatlarını yumuşatır.
Pembe porselen kulp, Koçtaş.
Duvar: Çiçekli ama daha çok stilize, hatta esprili desenler tercih ederek modernist etkiyi yok etmeden romantizmi vurgulayabilirsiniz. Bu aynı zamanda kullandığınız mekana belli bir dinamizm de katacaktır.
Graham Brown çiçekli duvar kağıdı, Koçtaş.

Parfüm şişesi, H&M Home. Gül mum, yapay çiçekler, Euroflora. Ortancalar, Paşabahçe. Bahar dalı, Tepe Home.


Modern vintage

Düz hatlı şifoniyeri tatlı lacivert tonunda boyayarak vintage stile dönüştürebilirsiniz. İkinci el mağazalardan eski birkaç aksesuarı modern formlu olanlarla birlikte kullanmak şifoniyere daha çağdaş bir hava kazandırır.
Abajur: Klasik formlu ahşap abajur ayağını desensiz abajur başlığıyla tamamlayarak modernize edin.
Ahşap abajur ayağı, Eos abajur şapkası, Koçtaş.
Ayna: Gümüş renkli aynanın çiçeği andıran formu vintage etkiyi desteklerken, aynaların asılma biçimiyle şifoniyer fark yaratıyor.
Üçlü ayna seti, Koçtaş.
Vazolar: Vazolar için modern seçimler yapın. Mesela kübik veya dikdörtgen formluları kullanarak atmosferi canlandırabilirsiniz.
Somrig renkli vazolar, Ikea.
Tablolar: Vintage stilin romantik havasını vurgulamak için kelebek, kuş ve çiçek desenli pastoral tablolarla kolaj yapmak iyi fikir.
Kanvas tablolar, Euroflora.
Şifonyer rengi: Lacivertin bu tonu vintage stile yaratıcı ve dinamik bir hava kazandırırken, düz formunu dengeliyor.
Dyolux sentetik boya Havai Mavi 6192, DYO.
Ekstra detaylar
Kulplar: Klasik kulplar yerine vintage stilin klasik havasını kırmak için düz beyaz kulplar tercih edin.
Dicle düğme kulp, Koçtaş.
Duvar kağıdı: Eskinin desenlerini daha sade biçimde yansıtan damask desenli duvar kağıdı şifoniyer ve aksesuarları ön plana taşır.
Graham Brown duvar kağıdı, Koçtaş.

Seramik kuş, desenli mug, Mudo Concept. Şamdan, Euroflora.

Modern retro
Yetmişlerden kalma birkaç aksesuar canlı kırmızı tonuyla birleşerek retro bir stile imza atıyor. Şifoniyerin formu ve duvar kağıdı deseni ise etkiyi modernize ederek dengeliyor.
Abajur: Eski fabrika lambalarını anımsatan tarzdaki masa lambası günümüzün popüler eğilimlerinden retro endüstriyel bir çağrışım yapıyor.
Ranarp lamba, Ikea.
Ayna: Farklı ebattaki dairelerin birleşmesinden oluşan ayna, desenli duvar kağıdıyla karmaşa yaratır gibi dursa da çerçevesiz olduğundan göze fazla yorucu gelmiyor.
Daire ayna, Tepe Home.
Vazolar: Eskinin esprili obje formları yine çok moda. Üstelik retro stille de oldukça uyumlu. Bu kombinasyondaki baykuş da böyle bir hava kazandırmış.
Baykuş vazo, Paşabahçe.
Depolama: Etrafta, üzerinde biriken ufak tefek eşyaları depolamak için işlevsel olan kutular, desenleriyle de retro stile gönderme yapıyor.
Hejsan kutu seti, Ikea.
Şifoniyer rengi: Daha çok turuncu ve yeşil gibi renklerle birlikte anılan retro stilin pastel tonlara kayan renk sakalasını daha modern bir hava içinde kullanmak için yarı mat kırmızı tonlarını deneyebilirsiniz.
Luxe Parlak Kırmızı, Marshall.
Ekstra detaylar
Kulplar: 70-80’leri çağrıştıran şal deseni bu stille çok uyumlu.
Kulplar, Zara Home.
Duvar kağıdı: Modern geometrik bir duvar kağıdı ilk başta karmaşa yaratır gibi görünse de zemin renginin beyazlığı, içindeki kırmızı ve lacivert tonlamalar şifoniyerle uyumu yakalıyor.
Rasch Trendspots Vol II duvar kağıdı, Hanna Home

Ahşap pano, Euroflora. Retro küllük, Paşabahçe. Beyaz çerçeve, Zara Home. Sarı vazo, Ikea. Televizyon formlu kumbara, Mudo Concept.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASİSTANI KÜBRA DOĞAN