Nasıl bir yatak odasında uyumak istersiniz?

Yatak odanızdan memnun değilseniz, düşünün, taşının. Yatak odanızı değiştirin, dönüştürün. İşte size, hayalinizdeki yatak odanızı oluştururken ilham alabileceğiniz iki önce-sonra düzenlemesi.

Önce
Odanın yetersiz bir aydınlatması vardı ve yetersiz raf alanı nedeniyle okunmamış kitaplar yerdeki bir sepette bekletiliyordu. Yatak örtüsü ise gayet sıkıcı ve monoton bir görünüm sergiliyordu.

Sonra
Aydınlatma problemi duvara monte edilen lambalarla kolayca çözüldü. Raflı, beyaz başucu sehpalarına kitaplar yerleştirildi. Yatağın siyah karyolasından ilham alınarak, sarı duvarlarla kontrast oluşturacak şekilde yatak ve çevresinde siyah-beyaz renk kullanımıyla etkileyici bir düzenleme oluşturuldu.Yatak başının arka kısmında yapraklarla yapılan sade düzenlemenin yerine bir duvar halısı gibi büyük, siyah-beyaz bir çizim asıldı. Yatak örtüsü olarak siyah çizgili beyaz bir takım kullanıldı, zeminde ise sisal bir halı kullanılarak dekorasyon tamamlandı. 

Fotoğraflar :Paul Whicheloe.   

Önce
Fazla ışık almayan bu yatak odasında tercih edilen koyu tonlardaki ahşap mobilyalarla kasvetli görünüm pekiştirilmiş. Yatağın tam karşısında kalan iki gardırop ve boyanmamış kapı ile üçlü devasa ahşap koalisyon gerçekten iç karartıcı bir ortam yaratmış.

Sonra
Gümüşümsü mavi boya ve bembeyaz yatak örtüsü ile odanın karanlık havası dağıtıldı. Yatak başı üzerinde kullanılan ayna ile odada daha geniş ve daha aydınlık bir görünüm elde edildi. Yastıklarla koyu renk ahşap yatak başı gizlendi. Bir gardırop odadan çıkarıldı, diğer gardırop ve kapı ise beyaza boyandı. Boşalan alana beyaz çerçeveler içersisinde fotoğraflar yerleştirildi. Zeminde ise beyaz çizgili bir halı kullanıldı.

Fotoğraflar:  Jeff Mcnamara