Nasıl bir banyo istersiniz?

Banyoda neye dikkat edersiniz? Teknolojik ve işlevsel detaylarla dolu olmasına mı? Alan kazandıran ünitelere sahip olmasına mı? Geniş aileniz için büyük boyutlu çözümler sunmasına mı? Ya da yatak odasındaki romantik stili tamamlamasına mı? Banyo mekanınız aynı zamanda çamaşır alanınız ise 4 farklı çözüm önerisi hem stil, hem de bütçe anlamında size fikir verebilir. 

İşlevsel banyo – Dekoratif ayna
Banyolar genellikle dar alanlardır. Bu tarz mekanları geniş göstermenin en pratik yolu duvarda ayna kullanmaktır. Lavabo üstüne yerleştireceğiniz geniş bir aynanın, hele çerçevesi de ayna ise banyonuzu nasıl büyüteceğine inanamayacaksınız. 
Modüler banyo – Ekstra alan
Dar banyolarda her alanı değerlendirerek dağınıklığı önlersiniz. Bunun için ekstra çözüme ihtiyacınız varsa boy dolabınızı arası çekmeceli olanlardan seçebilirsiniz. Alt ve üstteki kapakların haricinde orta bölümdeki minik çekmece makyaj malzemeleri, pamuk ve mendiller hatta fazla sabunlar için kullanılabilir. 
Büyük banyo – Renk katın
Banyoda biraz renk iyi gider, hele küçük çocuklarınız varsa onlar için özel kullanacakları küçük bir lavaboyu banyonuz müsaitse bir köşeye yerleştirebilirsiniz. Banyonuza renk katarken onları düşündüğünüzü de gösterin.
Stil sahibi banyo- Stili tamamla
Banyoda stiliniz ne olursa olsun kullanacağınız birkaç aksesuar mekanı hareketlendireceği gibi stilini de pekiştirir. Ancak bunu yaparken işlevsel de olsun istiyorsanız sabunluk, pamukluk ve diş fırçalığından oluşan banyo setlerinden satın alabilirsiniz. 

Dar ya da geniş olsun banyolar fazla ışık almayan, hatta karanlık denebilecek alanlardır. Bu nedenle doğru bir aydınlatma kullanmak kadar mekanın boyutlarını göz önüne alarak açık renk seramikler tercih etmek de önemli. Son yıllarda popüler olan üç boyut efektli seramikler de banyolara derinlik kazandırabilir. 

Fotoğraf: BHG