Mutluluk yaratmak

Mutluluk katsayısı yüksek, pozitif enerji ile dolu evlerde yaşamayı hepimiz isteriz. Nasıl mı? Rengarenk Yaşam Akademisi’ne göre işin sırrı mekan detoksunda saklı!

Rengarenk Yaşam Akademisi/www.rengarenkyasam.com kurucu ve eğitmenleri Anıl Şehirlioğlu ve Şebnem Tacigut kendimizde ve yaşadığımız mekanlardaki enerji seviyelerini değiştirmenin mümkün olduğunu ve bu sayede hayatımızın her alanında mutluluğu yakalamanın mümkün olduğunu söylüyor. Peki ne yapmalı?

Bunları evde deneyebilirsiniz:
– Evinizde kurumuş çiçek bulundurmayın, evinizin her yerinde hayat olsun.
– Durmuş saatleri tamir ettirin ya da evden çıkarın, durağanlık enerjisine izin vermeyin.
– Duygusal olarak, özel bir bağınız olmayan eski, fazla kalabalık gelen eşyalarınızı atın. Kurduğunuz duygusal bağın da iyi duygular içermesine dikkat edin. Örneğin kalp kırıklığı veya öfkeyi hatırlatan şeyler olmamasına özen gösterin. Özellikle fotoğraflar çok önemli.
– Maruz kaldığımız radyasyonun ve negatif enerjinin azalması için odalara bir bardak su içerisinde kaya tuzu yerleştirin, tuz suda çözülecektir. Çözülmeyip, tortu bırakıyorsa bu enerji akışının kesintiye uğradığını gösterir. Tuz tamamıyla eriyip, suya karışana dek haftada 1 suyu yenileyin.
– Evinizde bolluk bereket akışını sağlamak için haftada bir tarçın tütsüsü yakarak evin içinde gezdirin. Bu bereket akışını sağlayacaktır.
– Ev içinde tartışmalar, huzursuzluklar oluyorsa evin en çok kullandığınız odasına ametist taşı yerleştirin. Ametist taşı mekanın negatif enerjisini çeker.
– Evin içinde odalarda bir ağırlık, yorgunluk ve negatiflik hissederseniz ada çayı tütsüsü kullanın. Tütsüyü odalarda özellikle köşelere doğru sallayarak yaktığınızda köşelerde tıkanık kalmış enerjilerin açılmasını sağlar.
– Evde bolluk ve bereket kesintisi varsa her sabah gün ağarırken kalkıp evdeki bütün muslukları açıp su akıtın. Bu, suyun doğal bolluk enerjisiyle evin içinde dolaşmasını ve evin bereketinin dengelenmesini sağlar.
– Haftada bir ev temizliğinde kullandığınız detarjanların içine sirke damlatarak uygulama yapın. Sirke evdeki kalıntı enerjileri temizleyecek ve enerjinin doğru hareketini sağlar.
– Kendi üzerinizde ağırlık, mutsuzluk huzursuzluk olduğunda şampuanın içerisine üç damla sirke damlatıp uygulayın. Vücudunuzda kalmış negatif enerjiyi temizler.

Doğru enerjinin bize akması önemli
“Yaşamımızdaki birçok tıkanıklığın sebebi mekanlarımızın enerjisine bağlı olabiliyor. Evimiz ya da iş yerlerimiz, bizden önce yaşanmış olaylardan, bizim tanık olduğumuz negatif olaylara kadar birçok enerji biriktiriyor ve tüm bunlar doğru enerjinin bize akmasına engel oluyor. Bu noktada biz, kişileri mekansal ve bireysel olarak arındırma ve hayatlarına mutlu, huzurlu, başarılı ve sağlıklı şekilde devam etmeleri konusunda onlara rehberlik ediyoruz. Mesela bir danışanımız evinde müthiş rahatsızlık duygusu yaşıyordu. Mekan detoksu ile birlikte kendisinin bilinçaltında da çalıştık. Geçmişte yaşadığı her travmatik ve üzücü olayda üzerinde aynı renkleri taşıdığını farketti. Üstelik evinde de bu renkler hakimdi. Bu durum bilmeden evde tetikleyici bir etki yaratıyordu. Hemen dekorasyonunu değiştirme kararı aldı.” Anıl Şehirlioğlu/Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmeni – Şebnem Tacigut/Reiki Master.

HAZIRLAYAN SEVDA B. SUNGURTEKİN FOTOĞRAF RBA Images.