Mutlu ve modern

Neşeli ve rahat “mutlu modern” dekorasyon stiliyle evlerde eğlence zamanı!

Bu sezon modadan makyaja, ev aksesuarlarından tekstillere neon ve canlı renkler her yerde karşımıza çıkacak. Ev dekorasyonunda da modern hayata eğlenceli detaylar katan “happy modern/ mutlu modern” stili bu sezonun  favorilerinden biri olacak.

Stil için ipuçları:
• Neşeli ve modern bir dekorasyon için işe duvarlarınızdan başlayabilirsiniz. Biraz cesaretle “mutlu modern”  stilinde dekore etmek istediğiniz odanın bir duvarını veya tavanını canlı neon bir renge boyamayı deneyin. İçinizi  ısıtacak canlı bir sarı ya da turuncu, enerjik bir neon pembe, doğadan ilham alan fosforlu bir yeşil veya size  huzur verecek bir mavi renk tercih edebilirsiniz.
• Beyaz ağırlıklı bir eviniz varsa neon renklerle bir patlama yaparak evinize neşe katabilirsiniz. Aydınlık, ferah ve dinlendirici olduğu kadar beklenmedik bir anda karşınıza çıkan neon renkler evinize hareket ve eğlence katabilir. Fonunuz tamamen bembeyazsa (duvarlar, kapılar, yerler, pervazlar) bu zemin aslında koyu ve neon renklerin patlaması için tamamen boş bir tuval yaratıyor. En sevdiğiniz aksesuarların, objelerin ya da mobilyaların ve  favori renklerinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız arka fonunuzun bembeyaz olması istediğiniz neşeli etkiyi  yaratmayı kolaylaştıracaktır.
• Tipografi kullanarak evlerinizi dile getirebilirsiniz! İster neon ışıklarla size ilham veren bir sözü duvarınıza  taşıyın, ister tablo yerine sevdiğiniz şarkı sözlerini çerçeveletip evinizde sergileyin.
• Evinizi dekore ederken hobilerinize ve sizi mutlu eden anılarınıza de yer açın. Oyuncak koleksiyonunuz,  fotoğraf makineleriniz, tatil anılarınız, şık cam kavanozların içine koyarak sergileyebileceğiniz ailenizden kalan  siyah-beyaz fotoğraflar modern evlerinize mutluluk katacaktır!
• Minimalist ve modern tarzda dekore ettiğiniz fazla kalabalık olmayan bir eviniz varsa antreyle başlayıp her odanın duvarını farklı bir renge boyayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken aynı tonları seçmek, pastel-neon-açık  ya da koyu renkler seçerseniz dekorasyonda bütünlük yakalayabilirsiniz.

Stili uyarlamak için adresler

– Malzemenin doğal özelliklerinden faydalanarak yarattığı işlevsel tasarımlarla modern hayata doğal ürünler kazandıran iç mimar Emre Evrenos’un mobilya ve aydınlatmalarına göz atın! http://www.emreevrenos.com.
– Şehirli insana modern tasarımı ve lüksü ulaşılabilir kılan Danimarka’lı marka BoConcept’in yaratıcılık ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu mobilyaları, modern aksesuarları ve rengarenk yastıkları da bu stil için ideal!
– Mudo Concept, Dank, All Happy Days de bu stil için ziyaret edebileceğiniz adresler arasında.

FOTOĞRAFLAR Imre Barnabas, Fresh Home, Thomas Dahi, Emily Henson, Apartment Therapy