Mutfaktayız!

Havaların soğuduğu sonbahar ve kış döneminde dışarıdan çok evlerimizde vakit geçirmeyi seviyoruz. Özellikle içimizi ısıtacak, sıcak yiyecek ve içecekler hazırladığımız mutfağımız evde en sık uğradığımız yer haline geliyor. Mutfakta vakit geçirdiğimiz süre arttıkça da mutfaktaki eksikliklerimiz ya da mutfağın sıkıcı görünümü daha çok dikkatimizi çekebilir. Böylesi bir durumda eğer köklü bir değişim yapmayı düşünmüyorsanız, ufak ekleme ve düzenlemelerle mutfağınızı daha keyifli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Stil raflar
Açık raf düzeni sıradan bir mutfakta pratik bir şekilde odak noktası oluşturmanızı sağlayabilir. En sık kullandığınız ve en sevdiğiniz mutfak eşyalarını pratik bir şekilde elinizin altında tutarken, aynı zamanda stil sahibi düzenlemelere de imza atabilirsiniz. Mutfakta yeriniz varsa duvara açık raflar monte edebilirsiniz, yeriniz yoksa kapaklı dolaplarınızdan birinin kapaklarını çıkararak açık raf düzeneğine kavuşturabilirsiniz. Üzerine geniş tabaklar koyacağınızı düşünerek raf kalınlıklarını buna göre ayarlamasınız. Rafları ahşap ya da metal köşebentlerle sağlamlaştırabilirsiniz. Rafın tüm parçalarını aynı renge boyayarak daha bütünlüklü bir görünüm elde edebilirsiniz.


Doku katın
Mutfakta farklı dokular yaratmak istiyorsanız tezgah arkasında kullanılan fayansları duvarların geri kalan kısmında da kullanmayı deneyebilirsiniz. Sandalyeleri renkli kumaşlarla kaplayarak mutfağınıza renk ve doku katabilirsiniz. Eğer mutfaktaki zemin döşemeleriniz eskidiyse ve mutfağı çok fazla kirletmeden çalışabiliyorsanız mutfağınızı halı ile kaplamayı düşünebilirsiniz. Böylece zemin döşemelerini yeniletme masrafından kurtulmuş olursunuz. Kış günlerinde ayağınızın altı sıcacık olurken, tercih edeceğiniz renk ve desen seçenekleri ile mutfağa yeni bir doku katabilirsiniz.

Kişisel detaylar ekleyin
Mutfağınıza kendi stilinizi yansıtmanın en kolay yolu size ait fotoğrafları kullanmaktır. Ateş almayacağından emin olduğunuz bir bölgeye, silinebilir vinil malzemeden bir fotoğraf baskısı yaptırarak mutfağınıza kişisel bir detay ekleyebilirsiniz. Mutfağınızda sıkıcı bir avize kullanmak yerine yine zevkinizi yansıtan, renkli kristallerden modern bir avize asabilirsiniz. Vintage bir avize de mutfağınızın farklı bir hava ve etkileyici bir görünüm katabilir.


Fotoğraflar:Jennifer Kesler, Brian Patrick Flynn