Mutfakta akıllı teknolojiler

Mutfaklar da teknolojik gelişmelerden son hız faydalanıyor.

Artık akıllı telefonlar sayesinde musluğunuzu, fırınınızı, buzdolabınızı yönetebiliyorsunuz. Musluklar hangi sıcaklıkta akacağını biliyorlar. Hatta onlardan gazlı ya da gazsız suyu gönül rahatlığıyla içebiliyorsunuz. Su ısıtıcılardan fırına kadar pek çok elektrikli cihaz kendi kendini temizliyor.

Bu teknolojileri mutfağınıza taşıyarak kendinize rahat ve konforlu bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Seçenekleri değerlendirmek sizin elinizde.

SU KONTROLÜ Grohe SmartControl teknolojisi olan ve “Bas ve Çevir” kullanım sunan yenilikçi duş sistemi, artık mutfağa da giriyor. Bu özellik yemek hazırlarken elleri dolu ya da kirli ve aynı anda birçok şey yapmak durumunda olan kullanıcılar için mutfakta hayatı kolaylaştırıyor. SmartControl batarya, basma ve çevirme yoluyla sezgisel kullanım sunuyor.

ESNEK KULLANIM Siemens EX875LX34E Ankastre Induksiyonlu Ocak, tek dokunuşla aktive olan powerMove Plus özelliği sayesinde, farklı sıcaklıklardaki 3 ısıtma bölgesini esnek şekilde kullanma olanağı sağlıyor. Ocağın ön kısmı en yüksek sıcaklıklarda yemek pişirilirken, arka kısmı pişen yemekleri sıcak tutmak için ideal.

AKILLI DOZ Arçelik 6566 I AutoDose Bulaşık Makinesi, seçilen programa göre bulaşıklar için ideal deterjan miktarını ayarlıyor. Tek dolumla bir aya varan kullanımla pratiklik ve tasarruf sağlayan ürün, kısa programlarda bile deterjan kalıntısı bırakmıyor. Akıllı telefon, tablet ve akıllı televizyonlar üzerinden kontrol edilebiliyor.

SELFIE ÇEKEN BUZDOLABI Bosch’un KGN56HI30N kameralı Home Connect buzdolabı, gıda tanıma teknolojisi sayesinde buzdolabındaki gıdalar için ideal depolama alanları, ideal sıcaklık dereceleri ile ilgili bilgiler ve taze tutma önerileri sunma özelliğine de sahip bulunuyor. Ayrıca buzdolabının kapağı açıldığında içinin resmini çekerek olanları size hatırlatıyor.

SODALI İÇİN Akıllı ev uygulamaları trend haline gelirken, Grohe Blue Home ile, akıllı su keyfi artık daha da kolay. Filtrelenip optimum içim sıcaklığına kadar soğutulan içme suyu, orta veya sodalı su, doğrudan çarpıcı bir mutfak bataryasından akıyor.

ÖZGÜR YEMEKLER Siemens IQ700 Inox Ankastre Fırın; elektrikli fırın, mikrodalga ve buhar destekli pişirme özelliklerinin tamamını bir arada bulunduruyor. iOS ve Android cihazlar ile uyumlu Home Connect teknolojisine sahip fırın, birbirinden farklı lezzetleri uzaktan tek bir dokunuşla pişirmeye imkan sağlarken, uygulamada bulunan recipeWorld seçeneği farklı tarifleri keşfetmenize yardımcı oluyor.