Mutfak hikayeleri

Üç farklı şehirden üç farklı tarzdaki mutfakta üç farklı hikaye yakaladık. Hepsi ilham almaya değer.

Geçmişten günümüze
Ankara’da, Handan Çolakoğlu’nun mutfağı geçmişten izleri günümüze taşıyor.
Begüldan markasının yaratıcısı Handan Çolakoğlu bir vintage tutkunu. Aile yadigarı birbirinden kıymetli eşyaların yanı sıra bitpazarlarından topladığı mutfak gereçlerini de mutfağında değerlendirmiş.
Elekler, tahta kaşıklar, sahanlar… Hepsi bu mutfakta geçmişi günümüze taşıyor. Handan Hanım bu ürünleri çok severek ve büyük bir keyifle kullanıyor.

Modern ve renkli
Sezen Türker’in İstanbul Beşiktaş’taki açık mutfağı hem modern hem kullanışlı.
Sezen Hanım, evde geçirdiği zamanın çoğunu mutfağında geçiriyor. Misafirleri geldiğinde, blog yazılarını yazarken, iş maillerini cevaplarken mutfak tezgahının önündeki taburede oturuyor.
Mutfak dolapları çizilip bir marangoza yaptırılmış. Yerdeki karolar ise Karo İstanbul. Dolap içlerinde koyacak yeri olmadığı için ev sahibi bakliyat ve makarna gibi yiyecekleri şık kavanozlara koyarak raflara dizmiş.

Romantik
Nagihan Yaman’ın İzmir’deki evinin mutfağı romantik dokunuşlar taşıyor.
Nagihan Hanım, mutfağının cam kenarında yer alan bölümde keyifli bir oturma köşesi oluşturmuş. Romantik çizgiler taşıyan bu köşede beyaz bir banka mavi ahşap sandalyeler eşlik etmiş. Çiçekler ve renkli aksesuarlar da mutfağa ayrı bir hava katmış.
Ev sahibi mutfakta geçirdiği zamana keyif katmak için oturma alanında bolca yastık kullanmış. Yastıkların büyük bir kısmı diktirilmiş. Mavi aydınlatmayı ise Nagihan Hanım kendi boyamış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR