mutfak-düzeni

Mutfağınızı karışık gösteren ve sık yapılan 5 düzen hatası

Son güncelleme:

Tüm çabalarınıza rağmen mutfağınız bazen dağınık görünebilir, çünkü bir alanı olduğundan daha karmaşık hissettirebilecek birkaç düzenleme hatası (çoğumuzun yaptığı hatalar!) vardır. Bu dekorasyon hatalarını bir araya getirdik. İşte mutfağı karışık gösteren dekorasyon hataları…

TEZGAHTA ÇOK FAZLA EŞYA BULUNMASI

Fotoğraf: Lula Poggi

Tezgahta çok fazla eşya bulundurmak, düzgün bir şekilde sıralanmış olsalar bile fazla kalabalık bir görüntü oluşturacağından, mutfağınızın karışık görünmesine neden olur. Ne kadar az eşya, o kadar düzenli bir alan…

BİR ARAYA TOPLAMAMAK

Faith Durand

Tezgahınızda mutlaka bulundurmanız gereken eşyalarınız olabilir. Bunları tezgahın farklı yerlerine yerleştirmek yerine bir tepsi gibi dekoratif ürünün üzerinde bir araya toplayabilirsiniz.

Bir tepsi veya tabak gibi bir ürün kullanmak, küçük eşyalarınızın tezgah üzerinde yüzüyormuş gibi görünmesini engeller.

AŞIRI DOLDURMAK

Wes Frazer

Çok dolu olan herhangi bir şey, teknik olarak düzgün olsa bile düzensiz görünür. Aletlerinizi düzene sokmayı deneyin. Haftalık bir kiler düzenlemesi yapmak da, envanterinizin stokunu almanıza yardımcı olabilir, böylece aşırı alım yapmazsınız. 

BUZDOLABININ ÜZERİNE ÇOK FAZLA MAGNET YAPIŞTIRMAK

Tamara Gavin

Buzdolabına kağıt ve fotoğraf yapıştırmak evinize “yaşanmış ev” görünümü kazandırır. Ancak bir süre sonra bu magnetler, kağıtlar, fotoğraflar buzdolabımızın dış yüzeylerini karışık göstermekten başka bir işe yaramaz.

DÜZENLEYİCİLER KULLANMAMAK

Taryn Williford

Dolaplardan dökülen pişirme kapları ve baharat poşetleri, hoş bir yemek pişirme deneyimi sağlamaz. Dolaplarınızı düzenlemek için döner tablalar ve raf yükselticiler gibi anlık alan yaratan düzenleyiciler alabilirsiniz.

Mutfak düzenleme ipuçları ve mutfak düzeni için pratik fikirler

Küçük bir mutfak kiler olmadan nasıl düzenlenir?